ساخت پاپ آپ در وردپرس

با ساخت پاپ آپ در وردپرس می توانید محتوای تبلیغاتی خود و یا بنرهای محصولاتتان و یا حتی فرم های عضویت در خبرنامه را با پنجره های پاپ آپ به کاربران نمایش دهید.

پنجره های پاپ آپ یکی از راه های جذب مخاطب است، البته بهتر است به مقدار زیاد و بیش از حد از این پاپ ها استفاده نکنید تا حالت مزاحمت برای کاربران نداشته باشد. افزونه Popup Builder یکی از افزونه های محبوب در زمینه ساخت پاپ آپ در وردپرس است که تا کنون بیش از ۱۰۰.۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توانسته امتیاز ۴.۸ از ۵ کسب کند. از آخرین به روزرسانی آن حدود ۵ روز می گذرد.

نصب و راه اندازی افزونه ی Popup Builder

ابتدا افزونه را که در پایان آموزش قرار دادیم دانلود کنید سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید. پس از فعال سازی گزینه ای با عنوان Popup Builder در پنل وردپرس ظاهر می شود.

پاپ آپ های ساخته شد

مانند تصویر بالا با کلیک روی این گزینه به صفحه تمام پاپ آپ های ساخته شده در وردپرس یا زیرمنوی All Popups هدایت می شوید.

در این صفحه با کلیک روی Import و Export می توانید برای ساخت پاپ آپ در وردپرس، اقدام به درون ریزی و یا برون بری پاپ آپ ها کنید و یا با زدن روی دکمه Add New، پاپ آپ جدیدی بسازید.

ساخت پاپ آپ با Popup Builder

در این صفحه ابتدا نوع پاپ آپ خود را انتخاب نمایید تا به مرحله بعدی از ساخت پاپ آپ در وردپرس هدایت شوید.

 

تنظیمات پاپ آپ جدید

یک عنوان دلخواه برای پاپ آپ خود انتخاب کنید و سپس چنانچه از انواع پاپ آپ تصویر را برای ساخت پاپ آپ در وردپرس انتخاب کرده اید، در قسمت Image Popup Main Options عکس دلخواهتان را آپلود کنید.

Popup Display Rules: در این قسمت قسمت هایی که تمایل دارید پس از ساخت پاپ آپ در وردپرس در آن ها نمایش داده شود را انتخاب کنید. در صورت نیاز می توانید روی دکمه Add کلیک کنید و مکان جدیدی را اضافه کنید.

Popup Events: از این قسمت به دلخواه خود تعیین کنید که پاپ آپ هنگام بارگذاری صفحه، کلیک کردن و یا هاور کردن موس نمایش داده شود.

Design: در این قسمت می توانید طراحی دلخواه خود را برای ساخت پاپ آپ در وردپرس ایجاد کنید. برای مثال در گزینه Popup z-index، تیرگی  و یا محو بودن پاپ آپ خود را تعیین کنید.

Close Settings: با کمک تنظیمات موجود در این بخش تعیین نمایید که پس از ساخت پاپ آپ در وردپرس و نمایش آن در صفحات دلخواه، این پاپ آپ به چه شیوه ای بتواند بسته شود.برای مثال می توانید این امکان را فعال کنید که با زدن کلیک Esc کاربران بتوانند پاپ آپ سایتتان را ببندند.

Dimensions: در این قسمت می توانید برای ساخت پاپ آپ در وردپرس، ابعاد آن را مشخص کنید. گزینه Responsive mode را انتخاب کنید تا افزونه به صورت خودکار با توجه به ابعاد عکس، پاپ آپ را نمایش دهد. از قسمت Size نیز می‌توانید ابعاد پاپ آپ را به درصد وارد کنید.

گزینه Custom mode نیز در این قسمت برای وارد کردن اندازه پاپ آپ به دلخواه است که پیشنهاد نمی شود، چرا که ممکن است اندازه ای که وارد می کنید در تمام دستگاه ها به خوبی نمایش داده نشود.

Popup Options: از این قسمت می توانید تعیین کنید که پس از ساخت پاپ آپ در وردپرس و نمایش آن چه اتفاقاتی رخ دهد که در ادامه تمام گزینه های آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

Action on popup content click: در این گزینه می توانید تعیین کنید که با کلیک روی پاپ آپ چه اتفاقی رخ دهد.

Popup showing limitation: در این گزینه تعیین کنید که هر پاپ آپ چند بار به هر کاربر نمایش داده شود.

Popup Opening sound: در صورتی که می خواهید هنگام باز شدن پاپ آپ صدایی تولید شود، هنگام ساخت پاپ آپ در وردپرس این گزینه را تیک بزنید.

Popup opening animation: برای باز شدن پاپ آپ خود با کمک این گزینه انیمیشن دلخواهی تعیین کنید.

Popup closing animation: می توانید برا یبسته شدن پاپ آپ خود نیز یک انیمیشن انتخاب کنید.

Popup location: موقعیت پاپ آپ نسبت به صفحه را از این قسمت تعیین نمایید.

Disable page scrolling: چنانچه هنگام ساخت پاپ آپ در وردپرس این گزینه را فعال کنید، کاربران با باز بودن پاپ آپ نمی توانند به بالا یا پایین اسکرول کنند.

Enable content scrolling: با فعال کردن این گزینه، می توانید در پاپ آپ خود محتوای طولانی تری گنجانده و با اسکرول تمام آن را به کاربر نمایش دهید.

Popup order: چنانچه چند پاپ آپ ساخته باشید، در این گزینه می توانید برای پاپ آپ های خود اولویت تعیین کنید. هر چه عدد بزرگتری قرار دهید اولویت پاپ آپ نیز بیشتر خواهد بود.

Custom event delay: هنگام ساخت پاپ آپ در وردپرس، می توانید برای تاخیر در نمایش پاپ آپ عدد دلخواه خود را به ثانیه در این گزینه وارد کنید.

پس از انجام تمام تنظیمات برای ساخت پاپ آپ در وردپرس، می توانید از قسمت Categories دسته بندی دلخواهتان را انتخاب و یا ایجاد نمایید و این پاپ آپ را به آن اضافه کنید و در نهایت روی دکمه انتشار کلیک کنید.

پیش نمایش افزونه Popup Builder

اکنون پس از ساخت پاپ آپ در وردپرس، طبق تنظیمات انجام شده در صفحات تعیین شده نمایش داده می شود.

تنظیمات Popup Builder

همچنین می توانید در بخش تنظیمات افزونه، دسترسی به ساخت پاپ آپ در وردپرس را برای نقش های کاربری خاص محدود کنید.

 

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود