رفع خطای “Syntax Error” در وردپرس

سلام دوستان رایا وردپرس 

اگر با وردپرس کار کرده باشید ممکن است بعد از اضافه کردن کدهایی با خطای Syntax Error مواجه شده باشید این خطا جزو رایج ترین خطاهای وردپرسی می باشد متاسفانه یک خطای کوچک می تواند کل سایت را خراب کند که مخصوص کاربران جدید بسیار ترسناک است.

اگر در سایت وردپرس خود کد جدید اضافه کردید و خطای Syntax Error، unexpected …” را مشاهده کردید  فریاد نزنید ممکن است شما از دیدن آن ناراحت شوید اما نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم این خطا را برطرف کنید پس با ما در ادامه همراه باشید…

کارهایی جهت جلوگیری از خطای Syntax Error 

این خطا می تواند به دلایلی مثل  ویرگولی باید در انتهای کد قرار دهید ولی فراموش می کنید یا گروشه اضافی قرار می دهید و…. دیده شود.

به این فکر کنید که جدیداً قطعه کدی از وب سایتی کپی کرده اید؟ یا افزونه ای را بروزرسانی کرده اید؟ شما در این حالت با پاسخ به این سؤالات می توانید به راحتی متوجه شوید که باید به کدام قسمت ها نگاه کنید.

رفع حطای Syntax Error 

شما در تصویر بالا ملاحظه می کنید نوع خطا که Syntax Error می باشد در چه مسیر و خطی قرار دارد و اغلب این مشکل به دلیل فراموش کردن ویرگول، نبستن کروشه یا قرار ندادن سمیکالن و… رخ می دهد؛ بنابراین در خط گفته شده نگاه کنید که ویرگول یا سمیکالنی را فراموش نکردید و یا کروشه ای را نبستید.

 

رفع خطای Syntax Error با استفاده از FTP

برای رفع خطای Syntax Error  باید کدی که این خطا را ایجاد کرده است ویرایش کنید. شما می توانید آن را حذف کنید یا آن خطا را برطرف کنید. اغلب مبتدیان با دین این خطا خیلی نگران می شوند؛ زیرا این خطا باعث می شود کل سایت شما غیر قابل دسترس شود.

 

اگر کد را از پنل وردپرس  و از بخش نمایش > ویرایشگر قرار داده باشید و الان پنل مدیریت شما قفل شده است چطوری می توانید به کد دسترسی داشته باشید و آن را ویرایش کنید؟ تنها راه دسترسی به فایل های اخیر ویرایش شده توسط FTP می باشد.

 

بعد از اینکه برنامه ی FTP را نصب کردید از طریق آن به سایت تان متصل شوید و فایل قالبی که می خواهید آن را ویرایش کنید پیدا کنید اگر نمی دانید چه فایلی را ویرایش کنید به کد خطا نگاه کنید آن کد خطا دقیقاً به شما می گوید کدام فایل و کدام خط را باید ویرایش کنید.

 

یا می توانید به فایل wp-config.php در هاست بروید و قطعه کد زیر را در آن فایل قرار دهید تا گزینه ی ویرایشگر را در پنل وردپرس مشاهده نکنید.

define('DISALLOW_FILE_MODS',true);

 

زمانی که در فایل تغییرات دادید آن فایل را ذخیره و مجدداً در سرور آپلود کنید به سایت تان دوباره مراجعه کنید و صفحه را مجدداً لود کنید تا ببینید سایت به درستی کار می کند یا خیر.

 

جمع بندی!

ما در این مقاله به راه های برطرف کردن خطای Syntax Error  که یکی از خطاهای رایج وردپرسی می باشد پرداختیم. یکی از راه های برطرف کردن این خطا این بود که به کد اشاره شده در خطا مراجعه کنید و اگر ویرگول، سیمیکالن و یا کروشه ای را فراموش کرده اید آن ها را قرار دهید و راه بعدی این است که با استفاده از FTP و یا قرار دادن قطعه کدی در فایل wp-config.php  مشکل را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *