روش حل خطاي رايج صفحه سفيد در وردپرس

سلام همراهان همیشگی رایا وردپرس

شاید برای شما پیش آمده باشد که آدرس سایت تان را وارد می کنید و فقط یک صفحه ی کاملاً سفید مشاهده می کنید و یا نه ممکن است بخشی از سایت تان مثل نوشته ها سفید شود برای رفع خطای صفحه سفید در وردپرس پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه همراه باشید…

علت های رخ دادن خطای صفحه سفید

  •  از حافظه وردپرس بیش از حد استفاده شده است
  • افزونه ای دارای توابع خراب است
  • قالبی که نصب شده مشکل داشته دارد
  • ارایه دهنده هاست تان مشکلی داشته دارد
  •  و…

راه حل های رفع خطای صفحه سفید در وردپرس

۱- حافظه را افزایش دهید

برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس اولین کاری باید انجام دهید این است که میزان حافظه ی وردپرس خودتان را افزایش دهید برای این کار وارد هاست تان شوید سپس فایل wp-config را ویرایش کنید و کد زیر را در آن قرار دهید تا حافظه افزایش پیدا کند.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

 

۲- افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر راه حل قبلی برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس جواب نداد وارد هاست سایت تان شوید و در پوشه ی wp-content/plugin اسم پوشه ی plugins را به نام  Plugins-deact تغییر بدهید با این کار تمام افزونه ها غیرفعال می شوند. اگر مشکل حل شد پس حتماً یکی از افزونه ها علت این خطا بوده است. نام پوشه را دوباره به  plugins برگردانید و حالا به پیشخوان وردپرس بروید و یکی یکی افزونه ها را فعال کنید تا افزونه ای که علت این خطا بوده است را پیدا کنید.

 

۳- قالب پیش فرض به عنوان قالب سایت تان قرار دهید

اگر با روش قبلی مشکل حل نشد احتمالاً مشکل از قالب سایت تان است قالب سایت تان را حذف کنید به طور خودکار، قالب پیش فرض به عنوان قالب سایت تان قرار می گیرد.

یا به phpmyadmin بروید و پایگاه داده ی خود را انتخاب کنید و wp_options را باز کنید و مقدار جدول های template و stylesheet  current_theme را به نام قالب سایت به عنوان مثال twentyeleven تغییر دهید. اگر با این کار مشکل حل شد احتمالاً مشکل از فایل  functions.php بوده است همین فایل را نگاه کنید و در صورتی که فضای اضافی وجود دارد آن را پاک کنید یا ممکن است کدی که اضافه کردید باعث این خطا شده باشد آن را پیدا و تصحیح کنید.

 

۴- وردپرس را مجدداً نصب کنید

اگر راه حل های قبلی  برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس جواب نداد بهتر است وردپرس را دوباره نصب کنید تا پرونده ها و پوشه های جدید، جایگزین پرونده ها و پوشه های قبلی شود. شاید یکی از فایل های وردپرس باعث خطای صفحه سفید شده باشد که با این کار مشکل حل خواهد شد. البته قبل از انجام این کار حتماً نسخه ی پشتیبان تهیه کنید.

 

۵- حالت اشکال زدایی را فعال کنید

حالت اشکال زدایی را با افزودن قطعه کد زیر به فایل wp-config.php فعال کنید.

error_reporting(E_ALL);ini_set('display_errors',1);
define('WP_DEBUG', true);

وقتی این کد را اضافه کردید خطا، هشدار یا پیامی در صفحه ی سفید نشان داده می شود که می تواند در رفع این خطا به شما کمک کند.

 

۶- از افزونه ی cache استفاده کنید

گاهی اوقات تنها صفحه ی اصلی سایت خطای صفحه سفید را نشان می دهد و بخش های دیگر مثل مدیریت وردپرس و… خوب کار می کند این موقع از افزونه ی cache استفاده کنید و کش سایت تان را خالی کنید تا خطا رفع شود.

 

۷- با اضافه کردن قطعه کدی مشکل نوشته ها را حل کنید.

گاهی خطای صفحه سفید تنها در نوشته های سایت نمایش داده می شود برای رفع این مشکل قطعه کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید.

/** Trick for long posts */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

جمع بندی!

گاهی کاربران وردپرسی با خطای صفحه ی سفید در سایت شان مواجه می شوند برای رفع خطای صفحه سفید وردپرس در این مقاله ۷ راه حل گفته شد که می توانید از آن ها استفاده کنید تا این خطا را رفع کنید.

شاد و پیروز باشید…

شاید مقالات زیر برای شما مفید باشد:

حل مشکل error establishing a database connection در وردپرس

رفع خطای رایج Memory Exhausted در وردپرس و افزایش حافظه php

بررسی و رفع خطای Bad Gateway 502 وردپرس

رفع خطای عدم نمایش آیکون‌های ویرایشگر دیداری در وردپرس

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.