نقش های کاربری در وردپرس

دوستان عزیز سلام

از طریق بخش کاربران شما میتوانید لیستی از کاربران خود را مشاهده کنید و آنهارا مدیریت کنید. همچنین از بخش های دیگر بخش کاربران شما میتوانید شناسه خود را ویرایش کنید ، رمز عبور را تغییر دهید و همچنین میتوانید کاربران جدیدی بسازید و نقش های کاربری برای آنها تعیین کنید.

نقش های کاربری در وردپرس

معرفی بخش همه کاربران

این صفحه تمام کاربران سایت شما را فهرست می‌کند . هر کاربر یکی از پنج نقشی که مدیر سایت برای او تعیین کرده است را دارد: مدیر، ویرایشگر، نویسنده، مشارکت کننده، یا مشترک. کاربران با نقش‌های غیر از مدیر، بر اساس نوع نقش، در هنگام ورود به سیستم امکانات کمتری را مشاهده خواهند کرد.

برای اضافه کردن کاربر جدید به سایت، روی دکمه افزودن در بالای صفحه یا گزینه افزودن در قسمت فهرست کابران کلیک کنید.

نقش های کاربری در وردپرس

پس از اینکه به بخش افزودن کاربر رفتید ، تمام کادر هارا پر کنید و سپس نقش کاربری را برای کاربر تعیین کنید و روی “افزودن کاربر تازه” کلیک کنید. در زیر کار هر یک از نقش های کاربری را توضیح داده ایم:

مشترک : یک کاربر عادیست که فقط در وبسایت شما عضو است، میتواند دیدگاه ارسال کند یا خبرنامه دریافت کند.
مشارکت کننده : این نقش علاوه بر دارا بودن ویژگی های نقش مشترک، می تواند دیدگاه ها را در پیشخوان وردپرس ببیند و همچنین مطلبی را به صورت پیش نویس جهت بازبینی مدیریت سایت ایجاد کند.
نویسنده : نویسنده میتواند یک نوشته جدید ارسال کند و همان نوشته را ویرایش یا حذف کند اما اجازه ایجاد تغییرات در نوشته سایرین را ندارد.
ویرایشگر : این نقش تمامی ویژگی های نقش ها را دارد با این تفاوت که حق ویرایش نوشته های افراد دیگر را نیز خواهد داشت.
مدیر کل : مدیرکل به تمامی بخش های وبسایت و پیشخوان وردپرس دسترسی دارد.

توجه: نقش هایی که توضیح داده شد ، نقش های پیشفرض وردپرس هستند.

معرفی بخش شناسه شما

شناسنامه شما حاوی اطلاعاتی درباره شما (“حساب شما”) و همچنین برخی از گزینه‌های شخصی برای استفاده از وردپرس است.

شما میتوانید رمز عبور را تغییر دهید، میان‌بُرهای صفحه‌کلید را فعال کنید، رنگ محیط مدیریت، و حالت ویرایشگر دیداری را تغییر دهید و چند مورد دیگر که بهتر است خودتان ببینید. می‌توانید نوارابزار را هنگام مشاهده‌ی سایت پنهان کنید، اما نمی‌توانید آن را در محیط مدیریت غیرفعال کنید.

نام‌کاربری غیرقابل‌تغییر است ولی می‌توانید از گزینه‌های دیگر برای وارد کردن نام حقیقی یا مستعار خود استفاده کرده و انتخاب کنید از کدام نام برای نمایش در نوشته‌های شما استفاده گردد.

با زدن دکمه بیرون رفتن از همه دستگاه های دیگر، می‌توانید از بقیه دستگاه‌ها، مانند تلفن همراه یا رایانه عمومی که با نام کاربری شما لاگین کرده اند ، بیرون بروید.

بخش‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند؛ بقیه اختیاری هستند. اطلاعات شناسنامه در صورتی نمایش داده می‌شوند که پوسته برای اینکار تنظیم شده باشد.

 

 

 

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.