آموزش درونریزی و برون بری در وردپرس

دوستان عزیز سلام

بخش ابزار های وردپرس دو امکانات فوق‌العاده به شما میدهد ، یکی درونریزی محتوا و دیگری برون بری محتوا و اطلاعات. با استفاده از این دو بخش میتوانید محتوا و اطلاعات بخش های مختلی را درون ریزی یا ایمپورت کنید. همچنین اگر میخواهید محتوای وبسایت خود را مانند نوشته ها یا برگه ها و … را به سایت دیگری منتقل کنید میتوانید از بخش برون بری یک فایل XML استخراج کنید و در وبسایت دیگر آن را درون ریزی کنید، در ادامه دو بخش درون ریزی و برون بری را توضیح میدهیم و همچنین روش های استفاده از این دو بخش را به شما عزیزان توضیح میدهیم.

درون ریزی یا ایمپورت اطلاعات در وردپرس

با استفاده از این بخش شما میتوانید کلیه اطلاعات یک وبسایت را به وبسایت دیگر (وبسایت خودتان) منتقل کنید ، همچنین در موارد زیر از ایمپورت یا درونریزی استفاده میشود.

 • شاید یک وبسایت جدید دارید و یک قالب جدید نصب کرده اید و میخواهید وبسایت خود را مانند دمو یا پیشنمایش آن قالب دربیاورید.
 • اگر شما نوشته‌ها یا دیدگاه‌هایی در یک سیستم دیگر دارید، وردپرس می‌تواند آن‌ها را به سایت کنونی شما بیاورد.
 • شاید بخواهید نوشته ها را از طریق خوراک RSS درون ریزی کنید.
 • شاید قبلا از یک سیستم مدیریت محتوای دیگر (مانند جوملا) استفاده میکردید و اکنون میخواهید مطالب خود را به وردپرس منتقل کنید.
 • انتقال محتوای برخی افزونه ها به وبسایت جدید.
 • و …

مراحل درونریزی محتوای به وردپرس

 1. ابتدا به بخش ابزارها > درون‌ریزی بروید.
 2. سپس افزونه WordPress Importer را نصب کنید (در همان صفحه درونریزی یک لیست از افزونه ها میبینید ، افزونه ای که نام آن WordPress است را نصب کنید)
 3. سپس روی اجرای درونریز کلیک کنید افزونه wordpress importer
 4. سپس باید یک فایل با فرمت XML را در وارد کنید و روی گزینه “بارگزاری پرونده و درون ریزی آن” کلیک کنید.درونریزی فایل های XML
 5. برای محتوایی که درونریزی میکنید یا یک نوسنده جدید بسازید یا نام کاربری خود یا نویسنده دیگری را بین گزینه ها انتخاب کنید.درونریزی مطالب در وردپرس
 6.  با کلیک بر روی Download and import file attachments تمامی فایل های ضمیمه ی نوشته ها و … درون ریزی میشوند.
 7. به همین سادگی ! درون ریزی با موفقیت انجام شد.

آموزش برون بری Export محتوا در وردپرس

آموزش برون بری محتوا در وردپرس

برای برون بری یا Export محتوای وردپرس ابتدا به بخش “ابزارها > برون بری” بروید و در آن بخش از هر محتوایی که دلتان میخواهد میتوانید یک فایل XML تهیه کنید. پس از انتخاب بخش دلخواهتان روی دریافت پرونده برون‌بری شده کلیک کنید ، بصورت خودکار یک فایل xml دریافت میکند.

به همین راحتی شما توانستید محتوای خود را درون ریزی و برون بری کنید.

موفق باشید

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.