Duplicate content چیست

دوست و همراه همیشگی رایا وردپرس سلام

شاید شنیده باشید که محتوای کپی شده برای سایت نباید استفاده کرد چون امکان پنالتی شدن توسط گوگل خیلی زیاد است امروز می خواهیم درباره ی ضررهای کپی مطالب و راه های رفع آن صحبت کنیم پس با ما در ادامه همراه باشید…

 

Duplicate content چیست؟

محتوای کپی شده یعنی محتوایی که از سایت های دیگر بدون تغییر برداشته شود و در سایت خود بنویسید این کار رعایت نکردن حق کپی رایت است و گوگل برای سایت هایی که حق کپی رایت را رعایت نمی کنند جریمه در نظر می گیرد. گوگل الگوریتمی دارد که محتوای کپی شده را از سایت ها تشخیص می دهد.

کپی کردن مطالب

روش های ایجاد محتوای تکراری

  • سایت شما چند آدرس متفاوت داشته باشد که در این صورت دامنه ی اصلی باید تعیین شود
  • برخی سیستم های آمارگیر برای صفحه های مختلف آدرس متفاوت ایجاد می کنند
  • گاهی نسخه های موبایلی و پرینتی از آدرس دهی یکسان استفاده نمی کنند و مطلب را درون سایت تکرار می کنند.

 

راه های رفع مشکلات محتوای تکراری

  • Redirect 301 ایجاد کنید بدین صورت که آدرس های متفاوت را روی آدرس اصلی سایت ریدایرکت کنید.
  • از تگ rel=”canonical” استفاده کنید با استفاده از این تگ بدون اینکه ریدایرکت کنید به روبات های گوگل می فهمانید که آدرس صفحه ی اصلی را تنها نشان دهد و گوگل فقط همان صفحه را ایندکس می کند.
  • محتوای تازه و یونیک ایجاد کنید شما می توانید بدون اینکه از مطالب سایت های دیگر استفاده کنید محتوای دست اول را طبق دانش و تجربه های خودتان ایجاد کنید و با این کار هم دیگر نگران پنالتی شدن سایت تان نخواهید بود و هم اینکه کاربران بیشتری مطالب سایت شما را دوست خواهند داشت.

 

جمع بندی!

همیشه خودتان را جای مخاطب بگذارید وقتی کلمه یا عبارت خود را در گوگل جستجو می کنید و سایت های زیادی را مشاهده می کنید که مطالب یکسان و کپی شده دارند هیچ گاه حس خوبی از دیدن محتوای تکراری نخواهید داشت.

همیشه به دنبال سایتی هستید که محتوای متفاوت تر از سایت های دیگر در همان زمینه تولید کرده باشد خود شما هم به دنبال محتوای یونیک و دست اول هستید پس برای سایت خودتان نیز باید محتوای دست اول تولید کنید تا مخاطبان زیادی را به سایت خودتان جذب کنید. هیچ وقت به فکر پر کردن سایت با محتوای تکراری نباشید و یادتان باشد با محتوای تازه هر چند به تعداد کم می توانید برنده ی رقابت در گوگل باشید و رتبه ی سایت خود را بهبود بدهید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد اگر سوالی یا تجربه ای در این زمینه دارید می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

شاید مقاله ی زیر برای شما مفید باشد:

۴ اشتباه را هرگز در سئو وب سایت تان انجام ندهید

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.