نمایش مسیر کاربر در سایت وردپرسی با Breadcrumb

سلام خدمت همراهان همیشگی رایا وردپرس

حتماً در بعضی سایت ها دیده اید که موقعیت تان را در بالای سایت نشان می دهند بدین معنی که می گویند دقیقاً در کدام زیر دسته هستید با این کار امکان گم شدن کاربران در سایت وجود ندارد. کاربران وقتی بدانند در چه موقعیتی هستند می توانند به راحتی به قسمت های قبلی برگردند.

افزونه ی Breadcrumb  برای نمایش موقعیت کاربران  وجود دارد و ما قصد داریم امروز این افزونه را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید…

 

امکانات افزونه ی Breadcrumb

  • دارای متن جداکننده ی سفارش
  • متن سفارشی در مقابل Breadcrumb
  • نمایش Breadcrumb در صفحه ی اصلی، هر نوع پست، صفحات والد، صفحه ی نویسنده، صفحه ی آرشیو، صفحه ی برچسب، صفحه ی دسته بندی سفارشی و صفحه ی جستجو
  • استفاده از شورت کد [breadcrumb] برای نمایش مسیر کاربران

نصب و فعال سازی افزونه ی BreadCrumb

ابتدا افزونه را که در پایان آموزش قرار دادیم دانلود کنید سپس به پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها – > افزودن بروید و روی دکمه ی بارگذاری افزونه کلیک کنید و افزونه را انتخاب، نصب و فعال کنید بعد از فعال سازی گزینه ی Breadcrumb در پنل وردپرس ظاهر می شود.

نصب و فعال سازی افزونه ی BreadCrumb

آموزش استفاده از افزونه ی  BreadCrumb

روی  گزینه ی Breadcrumb در پنل وردپرس کلیک کنید صفحه ای باز خواهد شد که دارای تب های مختلفی است و در ادامه به معرفی هر یک از تب ها می پردازیم.

تب Options

تب options در افزونه ی BreadCrumb

در این تب به ترتیب می توانید تنظیمات متن نمایش، جدا کننده، اندازه ی فونت، حداکثر کاراکتر عنوان، نمایش یا پنهان کردن صفحه ی اصلی را انجام دهید در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات نهایی اعمال شود ( اگر همین تنظیمات پیش فرض را قبول دارید پس تغییراتی ندهید )

 

تب Style

تب Style در افزونه ی BreadCrumb

در این تب می توانید به ترتیب تم متن، رنگ متن، رنگ جدا کننده و رنگ پس زمینه را تعیین کنید در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات نهایی اعمال شود.

 

تب shortcodes

تب shortcodes در افزونه ی BreadCrumb

شما می توانید از شورت کدی که در این قسمت وجود دارد استفاده کنید تا در سایت موقعیت کاربران نمایش داده شود در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا تغییرات نهایی اعمال شود.

شورت کد اولی را می توانید در قالب خود و شورت کد دومی را در نوشته یا برگه ی خود قرار دهید.

پیش نمایش شورت کدی که در نوشته خود قرار دادید را مشاهده کنید.

نمایش موقعیت کاربران در سایت

 

جمع بندی!

نمایش موقعیت کاربران در سایت کار بسیار رایجی هست و راهنمای خوبی برای کاربران است تا موقعیت خودشان را در سایت گم نکنند. برای نمایش موقعیت کاربران در سایت، افزونه ی Breadcrumb معرفی شد و به آموزش آن نیز پرداخته شد.

امیدواریم از آموزش امروز استفاده ی کافی برده باشید…

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.