قوانین مهم سئو سايت در سال 2018

سلام دوست عزیز رایا وردپرس

بی شک تاثیر سئو را همه ی شما خوب می دانید و جزو علمی هست که همه ی وبمسترها باید بدانند و خودشان را در این علم بروز نگه دارند به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا به مهم ترین قوانین مهم سئو سایت در سال ۲۰۱۸ بپردازیم.

سرعت بارگذاری صفحات سایت را بررسی کنید

شما می توانید با استفاده از ابزار گوگل Page Speed Insights سرعت صفحات مختلف سایت تان را بررسی کنید و اگر سرعت بارگذاری کم بود با کمک افزونه ی فشرده ساز تصاویر Gzip، کم کردن زمان پاسخ گویی به درخواست html، کم کردن حجم فایل های cssو html و jss و…. سرعت سایت تان را بهبود دهید.

سرعت بارگذاری صفحات سایت را بررسی کنید

استفاده از CDN برای دریافت سریع منابع

شاید خیلی ها ندانند CDN چی هست. CDN کاری که انجام می دهد این است که منابع سایت شما را روی چندین در نقاط مختلف دنیا قرار می دهد تا مخاطبان سایت منابع را از سروری که به آن ها نزدیکتر هست دریافت کنند.

محتوای مفید تولید کنید

محتوای خوب محتوایی هست که مشکل کاربر را حل کند، به زبان بسیار ساده بیان بشود، کلمه ی کلیدی درست و مرتبط با محتوا انتخاب شود، از لینک های داخلی و خارجی استفاده شود، از تصاویر مرتبط در متن استفاده شود و گفته شده محتوا کمتر از ۲۰۰۰ کلمه نباشد.

قالب سایت ریسپانسیو باشد

قالب ریسپانسیو قالبی است که در تمامی پلت فرم ها مثل تلفن همراه، تبلت و لپ تاب سایت را به خوبی نمایش می دهد و هیچ بهم ریختگی در فونت و نوشته ها دیده نخواهد شد. آمارها نشان می دهد که در سال ۲۰۱۶ حدداً ۶۰ درصد کاربران از طریق تلفن همراه خود وارد سایت ها شدند و این اهمیت ریسپانسیو قالب را آشکار می کند.

قالب سایت ریسپانسیو باشد

تجربه ی کاربری سایت را بهبود دهید

برادی داشتن تجربه ی کاربری خوب، امکان جستجو را در سایت قرار دهید، منوی اصلی واضح را طراحی کنید، از پیام های بیش از حد پاپ آپ استفاده نکنید، مقالات سایت را فهرست بندی کنید و از به کار بردن عناصر گرافیکی زیاد دوری کنید.

از تمام فرمت های تولید محتوا استفاده کنید

گوگل خیلی برایش مهم است که کاربران چقدر در سایت تان می مانند و هر چقدر بیشتر بمانند گوگل امتیاز بالاتری در نظر می گیرد. برای اینکه کاربران مدت بیشتری در سایت تان نگه دارید می توانید از ویدیو، صوت و پادکست استفاده کنید.

از تمام فرمت های تولید محتوا استفاده کنید

لینک های خارجی مرتبط در محتوا قرار دهید

در مقالاتتان سعی کنید حداقل ۲ یا ۳ لینک به مقالات مرتبط از سایت های دیگر بدهید تا اگر مخاطب تمایل داشت برای افزایش اطلاعات خودش به آن ها رجوع کند.

کیفیت لینک ها مهم باشد

وقتی می خواهید به سایت های دیگر لینک دهید سایتی را انتخاب کنید که بازدیدکننده زیادی داشته باشد. روی تعداد لینک تمرکز نکنید فقط کیفیت لینک برایتان مهم باشد.

از سایت های معتبر در بازاریابی محتوا استفاده کنید

در قوانین ۲۰۱۸ گفته شده است مقالات خود را در سایت های معتبر مثل  Quora ، Linkedin و Medium منتشر کنید و در آن لینک هایی به سایت خود دهید. این مقالات مقالاتی هستند که هنوز در وب سایت خودتان منتشر نشده است و برای اولین بار در سایت های گفته شده قرار گرفته است.

محتوای آموزشی تولید کنید

یکی از بازاریابان معروف دنیا تاکید کرده است که مقالات طولانی تولید کنید مقالاتی ک جنبه ی آموزشی دارند می توانند طولانی باشند به این مقالات طولانی  Massive Value Posts (MPVs) می گویند. مقالات طولانی حداقل از ۲۰۰۰ کلمه شروع می شود. مقالات طولانی از این جهت اهمیت دارد که زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش می دهد.

از شبکه های اجتماعی برای دریافت لینک استفاده کنید

شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر، لینکدین و…. می توانند بازدیدکننده ی زیادی را به سایت شما بیاورند. خیلی کوتاه درباره ی مقاله ی خود در شبکه اجتماعی موردنظر بنویسید و بعد لینک مقاله سایت تان را در زیر آن قرار دهید.

از شبکه های اجتماعی برای دریافت لینک استفاده کتید

از افراد تاثیرگذار برای بهبود نتیجه ی بازاریابی استفاده کنید

اگر افراد تاثیرگذار که اطلاعاتی از کسب و کار شما دارند از سایت شما در شبکه های اجتماعی خود تبلیغ کنند افراد بیشتری به سایت تان مراجعه خواهند کرد و همچنین اعتمادشان بیشتر خواهد بود این کار به خصوص برای افرادی که در ابتدای کار هستند تاثیرگذار است.

جمع بندی!

ما در اینجا به مهم ترین قوانین مهم سئو سایت در سال ۲۰۱۸ اشاره کردیم. اگر دوست دارید رتبه ی سایت تان را بهبود بدهید و به صفحه ی اول موتورهای جستجو بیایید پیشنهاد می کنیم حتماً این قوانین را رعایت کنید.

خوشحال می شویم نظرات و پیشنهادات شما را درباره ی مقاله امروز بشنویم……

شاید لینک های زیر برای شما مفید باشد

تجربه کاربری (UX) یا سئو، کدام مهمتر است؟

بهترین افزونه های بهینه سازی و سئو تصاویر در وردپرس

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود