نمایش وضعیت آب و هوا در وردپرس با WP Cloudy

سلام خدمت همراهان همیشگی رایا وردپرس

نمایش وضعیت آب و هوا در سایت های هواشناسی، خبری، گردشگری و… کاربرد بسیار زیادی دارد کاربران بر اساس اطلاعاتی که از وضعیت آب و هوا کسب می کنند در مورد زمان سفرهای خود و یا کارهای دیگر تصمیم گیری می کنند.

ما امروز می خواهیم افزونه ی WP Cloudy برای نمایش وضعیت آب و هوا را به شما معرفی کنیم تا اگر وب سایت شما نیاز به نمایش وضعیت آب و هوا دارد راحت بتوانید چنین قابلیتی برای سایت تان فراهم کنید.

معرفی افزونه ی WP Cloudy

WP Cloudy یک افزونه انعطاف پذیر برای نمایش وضعیت آب و هوا می باشد و بعد از فعال سازی این افزونه و انجام تنظیمات به شما شورت کدی را می دهد که می توانید در برگه یا نوشته ی خود کپی کنید تا آب و هوا در سایت نمایش داده شود. این افزونه تاکنون بیش از ۹,۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توانسته امتیاز ۴ از ۵ کسب کند. از آخرین بروز رسانی افزونه ۳ روز می گذرد.

 

نصب و فعال سازی افزونه WP Cloudy

ابتدا افزونه را که در پایان آموزش قرار دادیم دانلود کنید سپس به پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه ها – > افزودن بروید و روی دکمه ی بارگذاری افزونه کلیک کنید و افزونه را انتخاب، نصب و فعال کنید بعد از فعال سازی گزینه ی آب و هوا در پنل وردپرس ظاهر می شود که دارای زیرمنوهایی می باشد.

نصب و فعال سازی افزونه WP Cloudy

 

آموزش استفاده از افزونه ی WP Cloudy

شما روی زیر منو آب و هوای جدید کلیک کنید سپس صفحه ای برای شما باز خواهد شد که دارای ۴ تب مختلف می باشد و در ادامه هر یک را به شما معرفی خواهیم کرد.

تب نمایش

تب نمایش در افزونه WP Cloudy

ابتدا یک عنوان بنویسید سپس  در این تب گزینه هایی که مایل هستید در نقشه ی آب و هوایی نمایش داده شود را فعال کنید.

 

تب تنظیمات پایه ای

تب تنظیمات پایه در افزونه WP Cloudy

در این قسمت شما می بایست شهر و کشوری که می خواهید آب و هوای آن در سایت نمایش داده شود را تعیین کنید البته گزینه های دیگری نیز در این بخش وجود دارد ولی انتخاب شهر و کشور مهم ترین آن هاست.

 

تب پیشرفته

تب پیشرفته در افزونه WP Cloudy

در این تب رنگ پس زمینه، رنگ متن، رنگ لبه، کد css دلخواه خود و اندازه ی آب و هوا را می توانید وارد کنید.

 

تب نقشه

تب نقشه در افزونه WP Cloudy

شما می توانید در این تب ارتفاع نقشه، وضوح لایه ها، بزرگ نمایی و همچنین گزینه هایی مثل نمایش ایستگاه ها، نمایش ابرها، نمایش بارش، نمایش ابر، نمایش باد، نمایش دما و نمایش فشار را فعال یا غیرفعال کنید.

در پایان بعد از انجام همه ی تنظیمات بر روی دکمه ی انتشار کلیک کنید سپس در سمت چپ شورت کدی در زیر دکمه ی انتشار وجود دارد که شما می بایست آن شورت کد را در برگه یا نوشته موردنظر قرار دهید و اگر می خواهید در قالب خود قرار دهید از شورت کد دوم استفاده کنید.

قرار دادن شورت کد در نوشته

برای نمونه نمایش وضعیت آب و هوا در سایت را مشاهده کنید.

نمایش وضعیت آب و هوا در سایت

 

جمع بندی!

نمایش وضعیت آب و هوای در سایت های هواشناسی، گردشگری و… کاربرد فراوانی دارد و افراد برای کارهای روزانه هاشان گاهی نیاز به اطلاع از وضعیت آب و هوا دارند به همین دلیل افزونه ی WP Cloudy به شما معرفی شد و به طور کامل نیز به آموزش آن پرداخته شد.

امیدواریم آموزش امروز برای شما مفید بوده باشد…

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود