افزونه سئو یاست

افزونه seo yoast که به افزونه سئوی وردپرس مشهور است یک ابزار بسیار قوی برای رعایت نکات مهم و کلیدی در محتوای وب سایت شماست. این افزونه به شما کمک می کند تا بتوانید سئوی داخلی (on page) را به راحتی انجام دهید. در این مقاله با ابزار سئوی وردپرس به نام افزونه seo yoast آشنا خواهید شد و همچنین در انتها میتوانید آخرین نسخه افزونه را بصورت رایگان و حرفه‌ای دانلود کنید.

 

افزونه seo yoast چیست؟

افزونه seo yoast , آموزش کار با مهم ترین ابزار سئوی داخلی وب سایت. همان طور که بارها به موضوع سئو و انواع آن اشاره کردیم سئو دارای دو نوع داخلی و خارجی است. ابزارهای زیادی برای بهینه سازی محتوای وب سایت و سئوی آن وجود دارد. در این بخش به افزونه سئو یاست که مهم ترین افزونه سئوی وردپرس است می پردازیم. نقش این افزونه در بهینه سازی محتوا بی نظیر است. زیرا با المان ها و فاکتورهایی که دارد می تواند نقایص و مشکلات متن را به شما گوشزد کند تا اقدام به رفع آن ها کنید و یک محتوای سئو شده و بهینه را در اختیار گوگل و کاربران قرار دهید.

 

افزونه seo yoast

اگر به آمار این افزونه توجه کنید متوجه قدرتمند بودن این افزونه خواهید شد. افزونه seo yoast یا افزونه سئوی وردپرس تا به امروز بیش از ۵/۰۰۰/۰۰۰ نصب فعال داشته و این آمار نشان دهنده فراگیر بودن آن است. در حال حاضر و در کشور ایران کمتر وب سایتی را مشاهده می کنید که از این افزونه در جهت بهینه سازی محتوای خود استفاده نکرده باشد. افزونه seo yoast دارای امتیاز ۵ از ۵ است که نشان دهنده میزان رضایت کاربران از آن می باشد.

 

افزونه seo yoast

 

ویژگی های افزونه سئو یاست

مدیریت نقشه سایت

این افزونه علاوه بر انجام وظیفه خود در مورد سئوی داخلی می تواند مدیریت نقشه سایت را نیز انجام دهد.

 

آپدیت های منظم

یکی از خصوصیات هر افزونه قدرتمندی آپدیت ها و بروز رسانی های منظمی است که انجام می دهد. اگر می خواهید از تمام مزایای یک افزونه یا قالب بهره مند شوید باید آن را به طور مرتب آپدیت کنید.

 

لحاظ کردن تمام استاندارد های گوگل

افزونه سئو یاست تمام نکات و استانداردهای گوگل را به شما نمایش می دهد تا بتوانید مناسب ترین محتوا را برای آن تولید کنید.

 

کنترل url ها

یکی از نکات منفی در خصوص سئوی داخلی استفاده از url های تکراری برای محتواهای غیر تکراری است. افزونه سئو یاست از بروز این مساله پیشگیری می کند.

 

کنترل description

کنترل کردن محتوای متاتگ و میزان آن یکی دیگر از مزایای استفاده از افزونه سئو یاست است. متاتگ نقش مهمی در افزایش رتبه وب سایت شما دارد.

 

افزونه سئو یاست

نحوه استفاده از افزونه سئوی وردپرس

این افزونه را مانند تمام افزونه های وردپرسی نصب و فعال سازی کنید. بعد از فعال سازی گزینه ای به نام ” سئو ” در منوی پیشخوان شما ظاهر می شود که دارای چند زیر منو و تنظیمات مختلف است. این افزونه دارای تنظیمات پیچیده ای نیست و شما می توانید بعد از فعال سازی آن را در زیر بخش نوشته ها مشاهده کنید. بعد از اینکه محتوای خود را در وردپرس وارد کردید باید به سراغ بهینه سازی آن با افزونه بروید.

 

سئو

این بخش دارای چند مورد است که به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم :

 

 

 

لینک داخلی

لینک داخلی یا لینک بیلدینگ یکی از اصول اولیه سئوی داخلی به حساب می آید. به همین دلیل است که اولین گزینه در افزونه سئوی وردپرس لینک داخلی است. عبارات و کلمات مرتبط را به محتواهای مرتبط لینک دهید اما از این نکته غافل نشوید که هیچ گاه نباید کلمه کلیدی اصلی را لینک دار کنید!

لینک خارجی

شما می توانید عبارات و کلمات مرتبط را به وب سایت هایی خارج از وب سایت خود لینک دهید. در لینک دهی خارجی باید این نکته را مد نظ داشته باشید که به سایتی لینک دهید که ارزش و اعتبار بیشتری از سایت شما درد در غیر این صورت به سئوی سایت شما آسیب وارد می شود.

تراکم کلمات کلیدی

منظور از تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی چگالی آن است. چگالی کلمات کلیدی باید ۱% باشد. به طور مثال اگر متن ۷۰۰ کلمه است باید ۷ بار کلمه کلیدی در آن تکرار شده باشد.

 

طول توضیحات متا تگ

طول توضیحات متاتگ ۱۵۶ کاراکتر است. علاوه بر رعایت طول آن باید کلمه کلیدی را نیز در آن وارد کنید.

وجود و یا عدم وجود تصویر

به کار بردن تصاویر در متن یکی از ملاک های جذابیت محتوا برای کاربران است. به حدی این مورد برای گوگل مهم است و در سئوی آن تاثیر دارد که اگر شما در محتوای خود از عکس استفاده نکنید چراغ این بخش نارنجی خواهد شد.

عبارت کلیدی در عنوان

حتما از کلمه کلیدی در عنوان مقاله استفاده کنید. با بکار بردن کلمه کلیدی در عنوان کاربر به محض دیدن آن متوجه موضوع مقاله شما خواهد شد.

عنوان سئو

عنوان سئو عنوانی است که در مرورگر به کاربران نمایش داده می شود. این عنوان برای گوگل بسیار مهم است و باید عنوانی جذاب و چالش برانگیز را برای آن انتخاب کنید تا نرخ کلیک افزایش یابد.

عبارت کلیدی در نامک

نامک یا url نشان دهنده آدرس صفحه است. بهتر است که url ا به زبان انگلیسی وارد کنید زیرا گوگل صفحاتی را که نامک آن ها به زبان انگلیسی است را سریع تر ایندکس می کند. اما اگر کلمه کلیدی شما فارسی است ممکن است این بخش به شما هشدار بدهد که بخشی از کلمه کلیدی در نامک وجود ندارد که نباید به آن اهمیت دهید!

کلمه کلیدی در پاراگراف اول

نکته ای که برای گوگل بسیار حائز اهمیت است استفاده از کلمه کلیدی از ابتدای پاراگراف اول است. به کار بردن کلمه کلیدی در این بخش به گوگل می فهماند که مطلب شما در چه موردی است.

طول کلمه کلیدی

بعد از آپدیت هایی که افزونه سئو یاست انجام داده طول کلمه کلیدی را به ۶ کلمه رسانده است. شما می توانید کلمه کلیدی خود را از ۱ تا ۶ کلمه تعیین کنید. اگر طول آن بیش از ۶ کلمه بود افزونه سئو یاست به شما اخطار می دهد که طول آن را کم کنید.

تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی

از هر کلمه کلیدی تنها یک بار حق استفاده دارید. در غی این صورت این بخش به شما هشدار می هد که قبل از این کلمه کلیدی استفاده شده است.

طول متن

ملاک مناسب برای گوگل در خصوص طول متن این است که نباید کمتر از ۳۰۰ کلمه باشد. اگر متن شما از این مقدار کمتر بود چراغ زرد دریافت خواهید کرد.

 

دانلود افزونه یوآست سئو Yoast SEO

دانلود آخرین نسخه رایگان افزونه یوآست سئو

خرید آخرین نسخه حرفه‌ای یوآست سئو + پشتیبانی و آپدیت همیشگی

(پیشنهاد ما به وبمستران عزیز استفاده از نسخه حرفه‌ای افزونه هست.)

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.