فروش انواع مختلف یک محصول در ووکامرس

سلام همراهان همیشگی وردپرس

حتما در فروشگاه های اینترنتی مشاهده کردید که یک محصول دارای انواع مختلفی است مثلا یک گوشی همراه دارای رنگ بندی های مختلفی است که مشتریان با توجه به علاقه و سلیقه یکی را انتخاب می کنند داشتن تنوع یک نوع محصول امکان بسیار خوبی است تا فروش محصول بیشتر شود چون تمام نیاز مشتری در فروشگاهی که تنوع زیاد دارد برطرف می شود اکنون می خواهیم به شما آموزش اضافه کردن ویژگی های مختلف به محصولات در ووکامرس را یاد دهیم.

آموزش اضافه کردن ویژگی های مختلف به محصولات در ووکامرس

برای اضافه کردن ویژگی به قسمت محصولات -> ویژگی ها بروید.

 آموزش اضافه کردن ویژگی های بیشتر به محصولات در ووکامرس

در قسمت نام، نام ویژگی را بنویسید

در قسمت نامک، نامک را بنویسید.

اگر می خواهید ویژگی در بایگانی محصولات نشان داده شود گزینه ی مربوطه را فعال کنید.

در قسمت نوع، دو حالت انتخاب و متن قرار دارد که اگر حالت انتخاب قرار گیرد می توانید از گزینه هایی که قبلا نوشتید استفاده کنید اما در حالت متن مقداری از قبل تعیین نشده است و شما می توانید ویژگی های جدید اضافه کنید در پایان بر روی دکمه ی افزودن ویژگی کلیک کنید. ما به طور مثال ویژگی رنگ بندی را اضافه کردیم.

اکنون که ویژگی را اضافه کردید روی پیکربندی شرایط و ضوابط کلیک کنید.

 

پیکربندی شرایط و ضوابط در اضافه کردن ویژگی محصول در ووکامرس

وقتی روی پیکربندی شرایط و ضوابط کلیک کردید صفحه ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که شما برای ویژگی که قبلا تعیین کردید مقدارهای مختلف را اضافه کنید.

اضافه کردن مقدارهای مختلف به یک وِیژگی در ووکامرس

چون ما ویژگی رنگ بندی را اضافه کردیم به این ترتیب رنگ های مختلف را وارد می کنیم شما نیز برای هر ویژگی که اضافه کردید مقدارهای مختلف را وارد کنید.

اکنون به قسمت محصولات بروید و محصول مورد نظر خود را به حالت ویرایش قرار دهید سپس در بخش اطلاعات محصول گزینه ویژگی ها را انتخاب کنید.

تنظیمات ویژگی ها در بخش اطلاعات محصول در ووکامرس

شما در قسمت سفارشی سازی ویژگی های محصول، ویژگی موردنظر را انتخاب کنید و بر روی افزودن کلیک کنید سپس بر روی انتخاب همه کلیک کنید تا همه ی مقدارهای آن ویژگی نشان داده شود. یادتان باشد تیک نمایش در برگه محصول را حتما بزنید. اگر یادتان رفته است یک ویژگی دیگر نیز اضافه کنید می توانید بر روی افزودن جدید کلیک کنید و ویژگی موردنظر را وارد کنید.

پیش نمایش ویژگی محصول در سایت را در زیر مشاهده کنید.

نمایش ویژگی های محصول در سایت

تا اینجا شما آموزش اضافه کردن ویژگی های مختلف به محصولات در ووکامرس را یاد گرفتید و به راحتی می توانید ویژگی های مختلف را به محصول اضافه کنید و مقادیر مختلف را نیز تعیین کنید.

محصولات متغیر در ووکامرس

وقتی ویژگی را تعیین کردید که دارای مقدارهای متفاوتی است مثلا حافظه دارای مقدارهای ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ است پس حتما قیمت های محصول نیز فرق می کند یا وقتی ویزگی رنگ بندی را تعیین کردیم که دارای رنگ های مختلفی است مشتری نه تنها باید رنگ ها را در سایت ببیند بلکه باید بتواند هر رنگی را که می خواهد انتخاب کند به همین دلیل باید محصول متغیر را انتخاب کنید.

انتخاب حالت محصول متغیر در بخش اطلاعات محصول در ووکامرس

شما محصول متغیر را از منوی کشویی انتخاب کنید وقتی که انتخاب کردید گزینه استفاده برای متغیرها نشان داده می شود که می بایست تیک آن گزینه را بزنید و سپس بر روی ذخیره ویژگی ها کلیک کنید.

اکنون به بخش تغییرات در منوی سمت راست بروید.

تنظیمات بخش تغییرات در اطلاعات محصول در ووکامرس

مقدارهای مختلف ویژگی را یکی یکی انتخاب کنید و تنظیمات هر کدام را انجام می دهید همچنین شما می توانید برای هر مقدار یک تصویر نیز انتخاب کنید. ما در اینجا برای هر کدام از رنگ ها تصویر و قیمت را وارد کردیم.

اکنون در سایت منوی کشویی رنگ بندی ظاهر شده است که مشتری می تواند هر رنگ را که می خواهد انتخاب کند و این حق انتخاب هر رنگ به دلیل این است که ما محصول متغیر را انتخاب کردیم و تنظیمات را در بخش تغییرات انجام دادیم.

پیش نمایش منو رنگ بندی در فروشگاه

 

جمع بندی!

محصولات اگر دارای تنوع بیشتری باشند و مشتری حق انتخاب بیشتری داشته باشد احتمال فروش محصولات نیز بیشتر می شود. اگر محصولی دارای ویژگی های مختلف باشد شما می توانید هر کدام از ویژگی ها را اضافه کنید و مقدارهای مختلف آن را نیز تعیین کنید همچنین می توانید امکان حق انتخاب هر مقدار از ویژگی را به مشتری بدهید . در این مقاله ابتدا آموزش اضافه کردن ویژگی های مختلف به محصولات در ووکامرس گفته شده است و در ادامه درباره ی محصولات متغیر در ووکامرس توضیح داده شده است.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود