تغییر اندازه ی فونت نوشته ها در وردپرس با Tiny MCE Advanced

سلام همراهان همیشگی رایا وردپرس

اگر دوست دارید اندازه ی قلم یا فونت نوشته را تغییر دهید ما افزونه Tiny MCE Advanced را به شما برای تغییر اندازه ی فونت نوشته ها در وردپرس پیشنهاد می کنیم. ما در ابتدا داستان آموزش تغییر اندازه ی فونت نوشته ها در وردپرس با افزونه Tiny MCE Advanced را خواهیم گفت سپس به آموزش نصب افزونه Tiny MCE Advancedمی پردازیم و در ادامه به تنظیمات افزونه Tiny MCE Advanced خواهیم پرداخت.

داستان آموزش افزونه Tiny MCE Advanced

قسمت ویرایشگر وردپرس در حالت معمول و پیش فرض دارای یک سری امکانات مثل word نیست مثلا شما می خواهید پس زمینه متنی که در وردپرس نوشته اید را رنگی کنید یا سایز نوشته را تغییر دهید اما این امکانات در حالت پیش فرض در وردپرس نیست به همین دلیل برای این کار ما به شما افزونه Tiny MCE Advanced را پیشنهاد می دهیم. این افزونه تاکنون بیش از یک میلیون بار نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط  Andrew Ozz توسعه داده شده است.

 

برخی از امکانات افزونه Tiny MCE Advanced 

  • پشتیبانی از ایجاد و ویرایش جداول
  • گزینه های بیشتر هنگام وارد کردن لیست ها
  • جستجو و جایگزینی در ویرایشگر
  • قابلیت تنظیم فونت و اندازه قلم

آمورش نصب افزونه  Tiny MCE Advanced 

برای نصب تنهاکافی است در پنل وردپرس به قسمت افزونه ها – > افزودن بروید و عبارت Tiny MCE Advanced بروید (البته برای راحتی کار شما دوستان عزیز لینک دانلود مستقیم افزونه در پایان آموزش قرار دادیم)

آمورش نصب افزونه  Tiny MCE Advanced 

بعد از نصب و فعال سازی افزونه، گزینه ای به نام Tiny MCE Advanced در بخش تنظیمات وردپرس اضافه می شود.

اضافه شدن زیر منو TinyMCE Advanced در بخش تنظیمات

 

آمورش تنظیمات افزونه  Tiny MCE Advanced 

ابتدا وارد بخش تنظیمات شده و سپس به زیر منو Tiny MCE Advanced بروید صفحه ای که برای شما باز می شود دارای بخش های مختلفی است که شما فقط کافی است بخش اول(Unused Buttons) را که با تصویر زیر  به شما نشان دادیم تغییر دهید مابقی بخش ها را تغییر ندهید و بگذارید به حالت پیش فرض بماند.

معرفی بخشUnused Buttons در افزونه TinyMCE Advanced

شما در بخش Unused Buttons هر قسمتی را که لازم دارید کافی است به سمت بالا بکشید و رها کنید و در پایان بر روی دکمه ی save  changes کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

اکنون به قسمت نوشته ها – > افزودن نوشته بروید و در قسمت ویرایشگر مشاهده کنید که اندازه قلم وجود دارد.

اضافه شدن قسمت اندازه قلم در بخش ویرایشگر وردپرس با کمک افزونه TinyMCE-Advanced

 

 

جمع بندی!

اگر دوست دارید قسمت ویرایشگر متن در وردپرس شما قابلیت هایی در حد نرم افزار word داشته باشد به شما پیشنهاد می کنیم از افزونه  Tiny MCE Advanced استفاده کنید. این افزونه امکانات فوق العاده ای در بخش Unused Buttons دارد مثلا می توانید قسمت هایی مثل تغییر رنگ پس زمینه، زیرخط دار کردن متن، محل قرار دادن کدهای برنامه نویسی، اندازه فونت نوشته و بسیاری از امکانات دیگر را به بخش ویرایشگر متن وردپرس اضافه کنید. ما در اینجا تنها به آموزش تغییر اندازه فونت نوشته در وردپرس با افزونه Tiny MCE Advanced پرداختیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *