حل مشکل حذف ستاره ها از نتایج گوگل

اصلا خوب نبودمیتونست بهتر باشهنظری ندارمقابل قبولهعالی بود
Loading...

حذف ستاره ها از نتایج گوگل خیلی عجیب بود! اول در وبسایت های خارجی شروع کردم به خوندن مقالات مختلف و راه حلی پیدا نشد! سایت های ایرانی به اصلاح آموزش دهنده سئو هم گفتن که گوگل یک تصمیم یهویی گرفته و همه اینا شانسیه و میخواد یک‌سری چیز هارو بررسی کنه! بعد از پیدا کردن مشکل و حل مشکل تمامی محصولات رایا وردپرس مجددا ستاره دار شدن:

ستاره دار شدن مطالب در گوگل

بگذریم! بیاید بررسی کنیم که مشکل حذف ستاره ها از نتایج گوگل از کجا میاد و چجوری حل میشه؟

چه وبسایت هایی ستاره‌هاشون حذف شد؟!

پس از بررسی متوجه شدم که وبسایت هایی که داده های ساختار یافته “Review” دارند، این مشکل سراغشون نیومده. ستاره‌ای که در نتایج مطالب یا محصولات وبسایتتون قبلا در گوگل به نمایش درمیومده دارای ساختار داده امتیاز یا نمره کاربران بوده و علت اصلی حذف ستاره شما همین بوده! درواقع گوگل در آپدیت جدیدش نمرات کاربران برای ستاره رو حذف کرده و بجاش ستاره های Review رو در نتایج نمایش میده! درواقع الان گوگل فقط ستاره وبسایت هایی رو نمایش میده که اون صفحه دارای Structured data Review باشه!

Structured data یا داده های ساختار یافته چیست؟ اطلاعات دقیق با فرمت مشخص از یک صفحه که ما در اختیار موتورهای جستجوگر قرار می‌دیم.

اما راه حل چیست؟! استفاده از کد های Schema استاندارد!

تا به اینجا متوجه شدیم که برای ستاره دار بودن صفحه باید آی‌تم Review تعریف بشه!

خبر خوب اینه که میتونید با استفاده از کد زیر همه محصولاتتون رو بدون هیچ مشکلی ستاره دار کنید:

ستاره دار کردن محصولات با استفاده از کد

میتونید کد زیر رو در فایل صفحه مورد نظرتون قرار بدید و این مشکل رو از ریشه حل کنید. از این کد بهتره در صفحات محصول استفاده بشه. قبل از جاگزاری این کد حتما انجام دهید:

  1. در این کد بجای Vahid Karimi از نام خود یا شرکتتان استفاده کنید.
  2. دوستان غیروردپرسی حتما بجای <?php the_title(); ?> کدی جهت نمایش نام آیتم انتخاب کنند.

دانلود کد

تایپ این کد Product هست.در صورت استفاده از این کد میتونید تمامی صفحاتتون رو ستاره دار کنید اما تمامی صفحات برای گوگل به عنوان Product شناسایی میشه! یعنی این کد برای محصولات استاندارد است و فقط برای محصولات قابل استفاده است.

ستاره دار کردن دیگر صفحات چگونه است؟

ستاره دار کردن صفحات با داده های زیر قابل انجام هست. شما باید داده های مربوط به هر یک از Schema هارو بصورت استاندارد تعریف کنید که صفحه شما بصورت ستاره دار توسط گوگل شناسایی بشه. این داده ها را میتوانید برای مطالب بلاگ و… تعریف کنید:

schema.org/Book
schema.org/Course
schema.org/CreativeWorkSeason
schema.org/CreativeWorkSeries
schema.org/Episode
schema.org/Event
schema.org/Game
schema.org/HowTo
schema.org/LocalBusiness
schema.org/MediaObject
schema.org/Movie
schema.org/MusicPlaylist
schema.org/MusicRecording
schema.org/Organization
schema.org/Product
schema.org/Recipe
schema.org/SoftwareApplication

پس: داده Review فقط برای طرح های Schema بالا قابل تعریف است و پس از تعریف داده Review باید itemReview شما یکی از طرح‌های Schema بالا باشد و Review تعریف شده شما باید مطابق هر یک از طرح های  Schema شما کاملا استاندارد تعریف شوند.

 

بهینه سازی طرح‌های Schema صفحات و ستاره دار کردن آنها، توسط رایا وردپرس نیز انجام میشود. در صورت نیاز از طریق این لینک هزینه را پرداخت کنید و سپس در بخش پنل کاربری > ارسال تیکت اطلاعات وبسایت خود را برای تیم رایا وردپرس ارسال کنید. پروژه در یک الی سه روز کاری برای شما انجام میشود. به شما این تضمین را میدهیم که مطالب و محصولاتتان را برای همیشه ستاره دار کنیم.

مطالعه بیشتر