افزونه های درگاه پرداخت برای ووکامرس

ما در مقالات قبلی درباره آموزش نصب و راه اندازی ووکامرس و پیکربندی محصولات در وردپرس به طور کامل صحبت کردیم. خوب شما تا الان ووکامرس را نصب کردید و محصولات را در فروشگاهتان قرار دادید هدف شما از قرار دادن محصولات در فروشگاهتان این است که محصولات را بفروشید بنابراین مشتریان باید بعد خرید محصول یا محصولات هزینه ی آن را پرداخت کنند پس شما به عنوان مدیر فروشگاه باید درگاه پرداخت در سایت تان قرار دهید تا مشتریان هزینه ی محصولاتی که خریداری می کنند را بپردازند. افزونه های درگاه پرداخت مختلفی برای ووکامرس وجود دارند که ما دو نوع از افزونه ها را به شما آموزش خواهیم داد.

۲ نوع درگاه پرداخت برای ووکامرس وجود دارد:

درگاه پرداخت مستقیم:بعد از پرداخت هزینه توسط مشتریان، بلافاصله پول به حساب ما که فروشنده هستیم واریز می شود مثل درگاه بانک ملت

درگاه پرداخت غیر مستقیم: بعد از پرداخت هزینه توسط مشتریان پول به حساب شرکت(ارایه دهنده درگاه) واریز می شود و بعد از اینکه مقداری را به عنوان کارمزد کسر کردند  بقیه ی پول به حساب ما به عنوان فروشنده واریز می شود مثل درگاه زرین پال

 

آموزش کار با افزونه های بانک ملت و زرین پال

ابتدا افزونه های بانک ملت و زرین پال را که در پایان آموزش در یک فایل زیپ قرار دادیم دانلود کنید بعد از آن افزونه ها را در سایت تان نصب و فعال کنید سپس به بخش فروشگاه – > پیکربندی بروید بعد از آن به تب پرداخت بروید اکنون شما دو درگاه ملت و زرین پال را می بینید.

نمایش درگاه پرداخت ملت و زرین پال در پیکربندی محصول

روی گزینه بانک ملت کلیک کنید تا وارد تنظیمات آن شوید.

تنظیمات افزونه بانک ملت

در این قسمت عنوان درگاه که بانک ملت می باشد نوشته شده است، توضیحات درگاه نیز نوشته شده است و اگر خواستید شما هم توضیحاتی وارد کنید، تنظیمات حساب بانک ملت را وقتی که شما درخواست تان برای دریافت درگاه به بانک ملت دادید بانک ملت نیز اطلاعات این قسمت را می دهد که شما وارد کنید، در قسمت تنظیمات حساب بانک ملت شما می توانید انواع پیام های پرداخت موفق، پرداخت ناموفق و انصراف از پرداخت را خودتان بنویسید که وقتی مشتری پرداختش موفق بود یا ناموفق بود و یا از پرداخت منصرف شد پیام هایی را مشاهده کند در پایان بر روی دکمه ی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اکنون روی پرداخت امن زرین پال کلیک کنید.

تنظیمات افزونه زرین پال در ووکامرس

تنظیمات درگاه زرین پال نیز مشابه درگاه بانک ملت می باشد و شما در اینجا کدی که زرین پال در اختیار شما قرار می دهد و پیام های مختلف را بنویسید.

اکنون در سایت تان وقتی روی دکمه ی سبد خرید در کنار محصول کلیک می کنید به درگاه پرداخت های فعال در سایت تان ارجاع داده خواهید شد.

 

جمع بندی!

محصولات در سایت قرار داده می شوند تا به فروش برسند به همین دلیل باید درگاه های پرداخت در سایت وجود داشته باشد تا مشتری هزینه محصول خریداری شده را پرداخت کند. درگاه های پرداخت مختلفی در ووکامرس وجود دارد و ما به تنظیمات دو درگاه بانک ملت و زرین پال را در ووکامرس پرداختیم.

یک دیدگاه برای “افزونه های درگاه پرداخت برای ووکامرس + درگاه بانک ملت و زرین پال”

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.