ساخت صفحه حالت تعمیر در وردپرس با WP Maintenance Mode 

سلام دوستان عزیز رایا وردپرس

همه ی وب سایت ها برای توسعه و  ویرایش قالب خود زمانی در نظر می گیرند و برای اینکه در این زمان ها  کاربران شاهد تغییرات در حال اجرا نباشند صفحه ای را به آن ها نشان می دهند که در حال بروزرسانی یا تعمیر هستند. اگر شما نیز می خواهید صفحه ی بروز رسانی در وردپرس را ایجاد کنید پیشنهاد می کنیم از افزونه ی WP Maintenance Mode  استفاده کنید. ما در ادامه به داستان آموزش افزونه ی WP Maintenance Mode برای ایجاددصفحه ی بروز رسانی در وردپرس می پردازیم سپس به آموزش نصب آن خواهیم پرداخت و در پایان به راه اندازی افزونه پرداخته خواهد شد.

 

داستان آموزش افزونه ی WP Maintenance Mode 

افزونه ی WP Maintenance Mode  یک افزونه ی حرفه ای برای ایجاد صفحه ی بروز رسانی در وردپرس می باشد تا زمانی که مدیران وب سایت ها در حال توسعه و ویرایش قالب خود می باشند این صفحه با تایمر معکوس برای زمان بازگشت سایت به کاربران نشان داده شود. این افزونه تاکنون ۵۰۰,۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و از آخرین بروز رسانی افزونه ۳ ماه می گذرد و توانسته امتیاز ۴.۲ از ۵ کسب کند.

برخی از امکانات افزونه ی WP Maintenance Mode 

  • کاملا قابل سفارشی کردن ( تغییر رنگ، متون و پس زمینه) می باشد
  • دارای فرم به اشتراک گذاری می باشد
  • دارای تایمر شمارش معکوس برای نمایش زمان برگشت سایت می باشد
  • دارای فرم تماس برای دریافت ایمیل بازدیدکنندگان می باشد
  • دارای آیکون های شبکه های اجتماعی می باشد
  • از طراحی ریسپانسیو برخوردار است
  • و…

آموزش  افزونه ی WP Maintenance

برای نصب افزونه ی WP Maintenance Mode کافی است در پنل وردپرس به بخش افزونه ها – > افزودن بروید و عبارت WP Maintenance Mode را جستجو کنید ( البته برای راحتی کار شما دوستان عزیز لینک دانلود مستقیم افزونه را در پایان آموزش قرار دادیم)

نصب افزونه ی WP Maintenance

بعد از نصب و فعال سازی افزونه، در بخش تنظیمات زیرمنو جدیدی به نام حالت تعمیر و نگهداری اضافه خواهد شد.

نمایش زیرمنو حالت تعمیر و نگهداری در تنظیمات

 

راه اندازی افزونه ی  WP Maintenance Mode

ابتدا روی زیرمنو  حالت تعمیر و نگهداری کلیک کنید صفحه ای برای شما باز خواهد شد که دارای ۳ تب عمومی، طراحی و ماژول ها می باشد و در ادامه هر یک را معرفی خواهیم کرد.

معرفی تب عمومی

نمایش تب عمومی در بخش حالت تعمیر و نگه داری

در تب عمومی در قسمت وضعیت می توانید افزونه را فعال یا غیرفعال کنید همچنین در بخش مستثنی می توانید تعیین کنید که سایت تان برای چه افرادی قابل نمایش باشد گزینه های دیگر امکانات دیگر افزونه هستند که با توجه به نیاز خود می توانید آن ها را انتخاب کنید در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

معرفی تب طراحی

معرفی تب Design در بخش حالت تعمیر و نگه داری

شما در این تب می توانید عنوان، متن و پس زمینه ی صفحه ی بروزرسانی را تعیین کنید و در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

معرفی تب ماژول ها

معرفی تب ماژول ها در بخش حالت تعمیر و نگه داری

در این تب می توانید شمارش معکوس در صفحه ی بروزرسانی را فعال کنید، تاریخ شروع شمارش معکوس را وارد کنید، مدت تایمر را تعیین کنید و قابلیت هایی مثل رنگ، لینک شبکه های اجتماعی و … را مشخص کنید و در پایان بر روی دکمه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.

اکنون پیش نمایش صفحه ی بروزرسانی سایت را در نصویر زیر مشاهده کنید.

پیش نمایش صفحه بروزرسانی در سایت

جمع بندی!

هر سایتی زمانی برای توسعه و ویرایش قالب اختصاص می دهد بهتر است در این زمان کاربران وقتی به سایت مراجعه می کنند به آن ها صفحه ی بروز رسانی را نشان دهید. برای ایجاد صفحه ی بروز رسانی در وردپرس می توانید از افزونه ی WP Maintenance Mode استفاده کنید که آموزش آن نیز در اینجا گفته شده است.

 

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود