on page seo

در این مقاله قصد داریم به طور جامع و کامل به آموزش سئو درون صفحه بپردازیم. سئو درون صفحه اولین قدم در سئوی کلی سایت محسوب می شود که می تواند به شما در بهبود رتبه کمک کند. به وسیله سئوی داخلی خواهید توانست محتوایی عالی و بر اساس الگوریتم های گوگل تولید کنید.

 

سئو درون صفحه – on page seo

سئو درون صفحه – on page seo , بررسی نکات تخصصی در سئوی داخلی. سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه هر دو در کنار هم برای گوگل مهم هستند و بهتر است که هیچ کدام را به تنهایی بر روی سایت خود پیاده سازی نکنید. اما برای شروع باید از سئو درون صفحه شروع کنید و سپس به سراغ سئوی خارجی بروید. همانطور که در مقاله ای تحت عنوان ” سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه چیست ؟ “ اشاره کردیم این نوع از سئو سهم ۳۰ درصدی از سئوی کلی دارد و باید بر روی محتوا و تولید بهینه آن متمرکز باشد تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود.

 

انواع محتوا

امروزه برای جذب کاربران در دنیای وب از روش های مختلفی برای تولید محتوا استفاده میشود که به آن ها اشاره می کنیم :
محتوای متنی
محتوای تصویری
محتوای ویدئویی

 

سئو درون صفحه

 

انواع تولید محتوای متنی

از آن جایی که بیشتر وب سایت ها از محتوای متنی بهره میگیرند در این مقاله به نحوه تولید محتوای متنی می پردازیم. ابتدا باید به انواع روش های تولید محتوا خواهیم پرداخت تا بعد از انتخاب بهترین روش به سراغ گام های بعدی برای بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو بروید :

تولید محتوا به طور صددرصد

اولین و بهترین روشی که برای تولید محتوا پیشنهاد می شود تولید محتوا به صورت صددرصد و بدون کپی است. نویسنده در این روش کاملا از دانش خود استفاده می کند.

کمباین محتوا ( ترکیب محتوا )

در این روش محتواهای مختلف از سراسر وب جمع آوری می شوند و با ویراستاری و تغییر جمله بندی ها به عنوان محتوای یونیک منتشر خواهد شد.

تغییر کلمات

روشی که در این مرحله قصد داریم معرفی کنیم روشی دشوار است زیرا در این روش می توانید کل محتوا را کپی کنید اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که در هر ۱۱ کلمه باید یک کلمه را تغییر دهید تا گوگل محتوای تکراری شما را تشخیص ندهد.

ترجمه

ترجمه کتاب ها و مقالات روش دیگری در تولید محتوا به شمار می رود. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که ممکن است قبل از شما شخص دیگری آن کتاب را ترجمه کرده باشد و محتوای شما از نظر گوگل تکراری حساب شود. اما پاسخ این است که معمولا ترجمه دو شخص از یک کتاب با یکدیگر متفاوت است زیرا هر شخص بر اساس ذهنیت و ادبیات خود اقدام به ترجمه یک کتاب می کند.

 

انتخاب عنوان مناسب برای محتوا

انتخاب عنوان از مهم ترین بخش های تولید محتوا به شمار می آید. اگر عنوان جذاب باشد و نکات کلیدی را در نوشتن آن رعایت کنیم موجب ایجاد جذابیت و افزایش کلیک توسط کاربر خواهد شد.
– از کلمه کلیدی در ابتدای عنوان استفاده کنیم.
– در هنگام نوشتن عنوان , خود را جای کاربر بگذاریم و از دید او عنوان را بخوانیم.
– از صفت های جذاب برای عنوان استفاده کنیم. زیرا عنوان برای کاربر نوشته می شود نه گوگل !
– عنوان باید با محتوای مقاله مرتبط باشد. به طور مثال اگر محتوای شما در مورد طراحی سایت است اما عنوانی نامرتبط را برای آن انتخاب کنید نه تنها برای کاربر بلگه گوگل نیز ناخوشایند خواهد بود.
– از عباراتی مانند ” چرا ” و ” چگونه ” در ابتدای عنوان استفاده کنیم.
– استفاده از اعداد در عنوان می تواند موجب افزایش جذابیت آن برای کاربر شود.

 

آموزش سئو درون صفحه

 

بهینه سازی محتوا با تگ های bold و strong

استفاده از تگ های bold و strong به گوگل کمک می کند تا کلمات کلیدی و مهم محتوای شما را به سرعت شناسایی کند. زمانی که کلمه و واژه ای را در تگ bold قرار می دهید از نظر گوگل به این معنی است این کلمه نسبت به سایر کلمات متفاوت است. اگر دقت کرده باشید حتما متوجه شده اید که در محتواهای متنی کلماتی که به عنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند در این تگ قرار داده شده اند. نکته مهمی که بسیاری از سئوکاران به آن اشاره می کنند و شما نیز باید آن را رعایت کنید این است که هیچ گاه ” جمله ” را در تگ bold و strong قرار ندهید بلکه باید ” عبارت و یا کلمه کلیدی ” در این تگ ها قرار داده شوند.

 

بهینه سازی محتوا با متاتگ (description)

– عبارت کلیدی را در ابتدای محتوای متاتگ قرار دهید.
– خلاصه ای مفید در ۳۲۰ کاراکتر از کل محتوا باشد.
– از تکرار بیش از کلمه کلیدی در محتوای متاتگ بپرهیزید تا دچار جریمه گوگل نشوید.
– از کپی کردن بخشی از محتوا در متاتگ پرهیز کنید. برای این بخش محتوای جدید بسازید.
– عنوان مقاله را در متاتگ وارد نکنید. زیرا استفاده از عنوان مقاله در این بخش می تواند موجب از دست دادن رتبه عنوان شود.
– استفاده از جملات جذاب برای جلب کاربر در این بخش بسیار مهم است زیرا نحوه نمایش این بخش به کاربر توسط گوگل می تواند به گونه ای باشد که جنبه تبلیغاتی و افزایش CRT را نیز برای شما به همراه داشته باشد.
– در هیچ صفحه ای صفحات وب سایت شما نباید محتوای متاتگ تکراری باشد.

 

بهینه سازی URL

– برای اینکه گوگل سریع تر صفحه وب سایت شما را ایندکس کند بهتر است از URL های انگلیسی استفاده کنید. در مقاله ای تحت عنوان ” ایندکس کردن گوگل “ به مفهوم ایندکس و روش های آن اشاره کرده ایم.
– بهتر است URL ترجمه کلمه کلیدی باشد. به طور مثال اگر عنوان مقاله شما در مورد ” برنامه نویسی در وب ” است باید URL آن به نام ” web-programming ” باشد.
– بین کلمات URL نباید فاصله باشد. این فاصله ها را مانند مثال قبل با ایجاد خط فاصله برطرف کنید.
– نکته بسیار بسیار مهمی که وجود دارد این است که URL باید با حروف کوچک نوشته شود. نوشتن آن با حروف بزرگ موجب می شود که گوگل آن را شناسایی و به هیچ عنوان ایندکس نکند .
– از URL تکراری برای چند صفحه استفاده نکنید.

 

سئو درون صفحه چیست

 

بهینه سازی محتوا با رعایت اصول در لینک سازی داخلی و خارجی

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی به معنی لینک دهی داخلی کلمات و تصاویر به صفحات داخلی وب سایت و لینک سازی خارجی به معنی لینک دهی کلمات و تصاویر به وب سایت های دیگر است. اما در خصوص لینک سازی چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا محتوایی بهینه داشته باشیم؟
– از لینک های زیاد استفاده نکنید. گوگل تنها به ۳ تا ۵ لینک توجه می کند و لینک سازی زیاد برای گوگل ارزشی ندارد.
– موضوع صفحه لینک دهنده و لینک شونده باید مرتبط باشد.
– در لینک دهی خارجی نباید از یک عبارت ثابت بارها استفاده کنیم.
– در هنگام لینک دهی خارجی باید اعتبار سایت لینک شونده را بررسی کنید. لینک دادن به سایتی که اعتبار کمتری از سایت شما دارد به سئوی سایت شما آسیب خواهد رساند.
– عنوان ها را لینک دار نکنید.

 

بهینه سازی محتوا با تصاویر

جنبه دیگری از سئو درون صفحه به تصاویر مرتبط می شود. پیشنهاد سئوکاران حرفه ای استفاده از تصاویر در بین متن برای افزایش جذابیت آن و بهبود سئوی داخلی است. نکات زیر را در هنگام استفاده از تصاویر در نظر بگیرید :
– برای تصاویر از تگ alt استفاده کنید تا اگر به هر دلیلی عکس لود نشد نام جایگزین آن نمایش داده شود. استفاده از عبارات کلیدی و هم خانواده توصیه می شود.
– استفاده از فرمت های JPG و PNG پیشنهاد می شود.
– تصاویر را بهینه سازی و حجم آن را کم کنید.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود