آموزش Off Page Seo

سئو بیرون صفحه – off page seo یکی از دو نوع سئویی است که باید بر روی وب سایت پیاده سازی و اجرا شود. در سئو بیرون صفحه که بخش زیادی از سئوی کلی سایت محسوب می شود باید با روش های مختلف اقدام به افزایش بازدید و ترافیک کرد. سئوی بیرونی به شدت برای گوگل اهمیت دارد.

 

سئو بیرون صفحه چیست؟

سئو بیرون صفحه – off page seo , آموزش و بررسی نکات تخصصی در سئوی خارجی. سئو بیرون صفحه شامل ۷۰ درصد از سئوی کلی سایت می باشد که همانطور که از نام آن پیداست برای انجام آن نیازی به دسترسی به پنل داخلی وب سایت نداریم و تمام مراحل در خارج از سایت انجام خواهد گرفت. روش های مختلفی برای انجام سئوی خارجی وجود دارد که در مقاله ” سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه چیست ؟ “ به چند مورد از آن ها اشاره کردیم.
در این مقاله قصد داریم به یکی از مهم ترین روش های موثر در سئوی خارجی صحبت کنیم به نام ” بک لینک ” . ” بک لینک ” به معنی لینک برگشتی است. زمانی که شما لینک وب سایت خود را در یک سایت مرتبط با حوزه خود اما معتبرتر قرار می دهید ” بک لینگ گرفتن ” نام دارد.

 

سئوی خارجی چیست

 

روش های ایجاد بک لینک در سئو بیرون صفحه

روش های ایجاد ” بک لینک ” بسیار متنوع هستند اما از آن جایی که ” بک لینک ” ها می توانند رتبه شما را به اوج برسانند به همان اندازه هم می توانند موجب افت رتبه و نابودی وب سایت شما شوند. به همین دلیل در هنگام ” بک لینک ” گیری باید موارد مهمی را در نظر داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 

از چه روش هایی می توان بک لینک گرفت ؟

ساخت بک لینک از طریق انجمن های گفتگو

انجمن های گفتگو یکی از مناسب ترین روش ها برای گرفتن ” بک لینک ” است. اما انجام این کار دارای اصولی است که بتوانید بهترین نتیجه را از آن کسب کنید در غیر این صورت هیچ تاثیری نخواهد داشت .

برخی از افراد تصور می کنند که تنها معیار مهم برای شناسایی تالارهای گفتگو , رتبه آن هاست و به زبان آن توجهی نمی کنند. در صورتی که اولین معیاری که باید بعد از رتبه در نظر بگیرید این است که زبان تالار گفتگو فارسی باشد.

در تالارهای گفتگو باید تاپیک هایی را پیدا کنید که با موضوع وب سایت شما مرتبط باشند. قرار دادن لینک در این تاپیک ها می تواند موجب با ارزش تر شدن لینک شوند.

 

روش های بک لینک گیری از تالارهای گفتگو

قرار دادن لینک در مقاله و انتشار آن

بهترین نوع بک لینک گیری در انجمن های گفتگو تهیه یک مقاله مرتبط و قرار دادن لینک خود در آن و سپس انتشار آن مقاله در انجمن است. در این روش نباید بیشتر از ۳ لینک در یک مقاله قرار دهید زیرا برخی از مدیران تالارهای گفتگو در صورتی که لینک شما را ببینند آن را حذف و سپس مقاله را منشتر می کنند.

پاسخ به نظرات دیگران

روش دیگری که می توانید لینک خود را در انجمن ها قرار دهید این است که تاپیک های مرتبط را شناسایی کنید و در جواب نظر دیگران و یا موضوع اصلی متنی را قرار دهید . در این متن نیز می توانید لینک خود را قرار داده و افراد را ترغیب به کلیک بر روی آن کنید.

قرار دادن لینک در پروفایل کاربری

بعد از ثبت نام در انجمن ها شما دارای پروفایل کاربری خواهید شد. میتوانید در لینک پروفایل , لینک وب سایت خود را قرار دهید.

 

بک لینک گیری از طریق پست مهمان

امروزه از پست مهمان در خصوص سئو بیرون از صفحه استفاده زیادی می کنند. با نوشتن مقاله در یک حوزه مشخص و انتشار آن در وب سایت هایی که پست مهمان می پذیرند می توانید لینک های با کیفیت بگیرید.
اصول انتشار پست مهمان در وب سایت ها
انتخاب سایت معتبر
سایت های بروز شده
سایت های فعال در شبکه های اجتماعی
سایت هایی که ارتباط موضوعی دارند

 

سئو بیرون صفحه چییست

 

اصول کلی در قرار دادن لینک ها

شناسایی وب سایت مرتبط

یکی از معیارهای مهمی که باید در شناسایی وب سایت ها در نظر بگیرید حوزه فعالیت آن هاست. به طور مثال اگر وب سایت شما در حوزه وردپرس فعالیت می کند باید وب سایتی را شناسایی کنید که او هم در حوزه وردپرس و طراحی سایت مشغول به کار است. وب سایتی را که شناسایی می کنید باید از وب سایت شما اعتبار بیشتری داشته باشد تا اگر گوگل از طریق آن به لینک شما دسترسی پیدا کرد اعتبار شما نیز افزایش پیدا کند. اما اگر لینک را در وب سایتی نامعتبر و دارای رتبه بسیار پایین قرار دهید به شدت برای سئوی وب سایت شما مضر خواهد بود.

محل قرار دادن بک لینک

مورد بعدی که باید آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید محل قرار دادن لینک است. در یک وب سایت مکان های مختلفی برای قرار دادن لینک وجود دارد . مانند هدر , ساید بار , صفحه اصلی , صفحات مختلف و مرتبط
نکته مهمی که در قرار دادن لینک ها وجود دارد این است که وب سایت باید به طور کلی مرتبط با حوزه فعالیت سایت شما باشد. اگر سایتی در حوزه فضانوردی فعالیت می کند و تنها یکی صفحه در حوزه وردپرس و طراحی سایت دارد شما نباید لینک خود را در آن قرار دهید زیرا گوگل این سایت را به عنوان سایت مرجع در حوزه وردپرس نمی شناسد.

 

بهترین محل برای قرار دادن لینک ها

مکان قرار دادن لینک ها برای گوگل مهم هستند و احتمال این که کاربر بعد از دیدن لینک شما بر روی آن کلیک کند بسیار زیاد است و از این طریق ترافیک وب سایت شما نیز افزایش پیدا می کند. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که قرار دادن لینک در ساید بار سمت راست ارزش بیشتری در مقایسه با ساید سمت چپ برای گوگل دارد.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود