آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس با افزونه Custom Permalinks

سلام دوستان نازنین وردپرسی

اگر دوست دارید پیوند یکتا مطالب سایت خود را تغییر دهید ما افزونه Custom Permalinks را پیشنهاد می دهیم. ما در ابتدا داستان آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس را برای شما بیان می کنیم سپس آموزش نصب افزونه  Custom Permalinks را خواهیم گفت و در ادامه به روش کار با افزونه  Custom Permalinks برای ایجاد تغییر پیوند یکتا در وردپرس می پردازیم.

داستان آموزش تغییر پیوند یکتا در وردپرس

پیوند یکتا همان آدرس اینترنتی هر مطلب است؛ بنابراین هر یک از نوشته های شما در وب سایت آدرسی دارند که به آن آدرس ها، پیوند یکتا می گویند؛ به عبارت دیگر هر صفحه ای در اینترنت دارای آدرس مخصوص به خود است. برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس ما می خواهیم افزونه ای را به شما معرفی کنیم که می توانید با کمک آن پیوند یکتا  در نوشته ها، برگه ها، دسته ها و برچسب ها را سفارشی تغییر دهید؛ اسم این افزونه Custom Permalinks است؛ این افزونه جزو افزونه های محبوب برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس است که تاکنون ۱۰۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط Sami Ahmed Siddiqui توسعه داده شده است.

آموزش نصب افزونه Custom Permalinks

برای نصب افزونه فقط کافی است در مدیریت وردپرس بخش افزونه ها – > افزودن مراجعه کنید و کلمه ی Custom Permalinks را جستجو کنید( البته برای راحتی کار شما دوستان عزیز لینک دانلود مستقیم افزونه Custom Permalinks را در پایان آموزش قرار دادیم)

نصب افزونه Custom Permalinks

 

بعد از نصب و فعال سازی افزونه عبارت  Custom Permalinks در پنل وردپرس نمایش داده می شود.

 

روش کار با افزونه  Custom Permalinks

بعد از فعال سازی افزونه قسمتی با نام  Custom Permalinks  در زیر عنوان در نوشته ، زیر عنوان در برگه ظاهر می شود اما قسمت  Custom Permalinks در انتهای صفحه ی دسته بندی ها و برچسب ها می باشد. اکنون جایگاه Permalinks در قسمت نوشته ها، برگه ها، دسته ها و برچسب ها را نشان می دهیم که شما می توانید در قسمت های نشان داده شده، لینک دلخواه خود را وارد کنید.

 

محل وارد کردن پیوند یکتا در نوشته ها

ایجاد پیوند یکتا در قسمت نوشته ها در افزونه Custom-Permalinks

 

 

محل وارد کردن پیوند یکتا در برگه ها

ایجاد پیوند یکتا در قسمت برگه ها در افزونه Custom-Permalinks

 

 

محل وارد کردن پیوند یکتا در دسته ها

ایجاد پیوند یکتا در قسمت دسته ها در افزونه Custom-Permalinks

 

محل وارد کردن پیوند یکتا در برچسب ها

محل وارد کردن پیوند یکتا در برچسب ها در افزونهCustom-Permalinks

 

 

نکته بسیار مهم!

اگر بعد از قرار دادن لینک ها خطای ۴۰۴  را دیدید کاری که باید انجام دهید این است که  فایل .htaccess  را در هاست خود باز کنید و کدی که در زیر قرار دادیم در آن فایل کپی کنید.

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

 

 

جمع بندی!

هر مطلبی که شما در سایت قرار می دهید، هر دسته ی جدیدی که ایجاد می کنید، هر برگه و برچسب جدیدی که ایجاد می کنید  همه و همه دارای یک آدرس اینترنتی می باشند که به آن ها پیوند یکتا می گویند. در این آموزش گفتیم برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس از افزونه Custom Permalinks می توانید استفاده کنید و پیوندهای سفارشی ایجاد کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *