آموزش افزایش سرعت سایت در وردپرس با افزونه wp rocket

سلام دوستان عزیز وردپرسی

امروزه افزایش سرعت سایت یکی از کارهای مهم و ضروری است که باید انجام شود به همین دلیل قصد داریم شما را با افزونه wp rocket آشنا کنیم که باعث بالا رفتن سرعت سایت شما می شود. ما در ابتدا داستان آموزش افزایش سرعت سایت با افزونه wp rocket  را بیان می کنیم سپس آموزش نصب افزونه wp rocket را خواهیم گفت و در ادامه به تنظیمات کاربردی ترین بخش های افزونه wp rocket می پردازیم.

داستان آموزش افزایش سرعت سایت

بالا بردن سرعت سایت یکی از کارهای مهم و ضروری است که هر مدیر سایتی باید به آن توجه کند. بالا بودن سرعت سایت هم برای بازدیدکننده و هم برای گوگل اهمیت دارد. فرض کنید کاربری وارد سایت شما می شود ولی سایت شما به لحاظ بارگذاری بسیار کند است و کاربر باید مدتی را منتظر بماند قطعا حوصله او سر می رود و ترجیح می دهد از سایت خارج شود. گفتیم بالا بودن سرعت سایت برای گوگل نیز مهم است چون گوگل در نظر می گیرد سایتی که با سرعت بالاتری برای کاربران بارگذاری می شود حتما سایت کاربردی تری برای کاربرانش است به همین دلیل رتبه ی بالاتری نیز به سایت می دهد بنابراین به دلیل اهمیت افزایش سرعت سایت قصد داریم یکی از بهترین افزونه های افزایش سرعت را به شما آموزش دهیم که افزونه wp rocket است.

 

آموزش نصب افزونه wp rocket

در ابتدا افزونه wp rocket را که در پایان آموزش قرار دادیم  خریداری و دانلود کنید بعد از نصب و فعال سازی افزونه wp rocket  را در پنل وردپرس در قسمت تنظیمات مشاهده می کنید ( به صفحه ی تنظیمات رفته سپس  wp rocket  را مشاهده می کنید )

آموزش نصب افزونه WP-Rocket

 

آموزش تنظیمات افزونه wp rocket

افزونه wp rocket دارای تب های مختلفی می باشد که ما قصد داریم به معرفی کاربردی ترین تب ها بپردازیم.

اکنون به معرفی بخش های مختلف تب تنظیمات عمومی در افزونه wp rocket می پردازیم.

معرفی تب تنظیمات عمومی در افزونه WP-Rocket

 

بارگذاری تنبل: وقتی این دو قسمت تصاویر و  آیتم ها و ویدیوها را فعال کنید کاربر وقتی به قسمتی از نوشته که شامل تصویر و ویدیو باشد برسد تصاویر و ویدیوها برایش بارگذاری می شود و بدین ترتیب سرعت سایت افزایش می یابد.

بهینه سازی فایل ها : با فعال کردن تمام قسمت های این گزینه تمام فایل ها فشرده می شود و فضای خالی بین کدها مثل فاصله، توضیحات از بین می رود.

کش موبایل: با فعال کردن این گزینه سایت شما برای تلفن های همراه نیز کش می شود.

Feeds Cache: این گزینه را غیرفعال بگذارید.

کش کاربران خارج شده:  این قسمت در افزونه بدترجمه شده است و منظور کاربران وارد شده است یعنی برای کاربران وارد شده به سایت نیز عملیات کش فعال باشد.

کش امنیتی: با فعال کردن این گزینه اگر سایت شما از پروتکل https استفاده می کند نیز کش فعال می شود البته اگر از فرم های پرداخت و…. در سایت استفاده می کنید امکان کش را برای حالت SSL فعال نکنید.

Emojis: با فعال کردن این گزینه تعداد درخواست های http کاهش پیدا می کند.

زمانبندی پاک کردن کش : این گزینه تعیین می کند که کش روی مرورگر کاربران هر چند وقت یکبار پاک شود که به طور پیش فرض ۲۴ ساعت یعنی یک روز است که پیشنهاد ما نیز همین است.

در پایان بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تمام تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

 

اکنون به معرفی تب تنظیمات پیشرفته می پردازیم.

معرفی تب تنظیمات پیشرفته در افزونه WP-Rocket

 

درخواست واکشی DNS: سایت شما از فایل های جاوا، سی اس اس و… استفاده می کند هر کدام از این فایل ها آدرس مشخصی دارند که ممکن است در سایت شما یا در سایت دیگر قرار گرفته باشد حالا اگر همه این دامین ها را بنویسید زمان کمتری برای شناسایی فایل های شما استفاده می شود.

خالی کردن کش بروزرسانی نوشته : آدرس نوشته هایی را وارد کنید که می خواهید با بروزرسانی آن ها، کش قبلی پاک شود. ما پیشنهاد می کنیم خالی بگذارید.

کش نشدن برگه ها : آدرس برگه هایی که می خواهید کش نشوند  وارد کنید. البته برگه های تسویه حساب ووکامرس کش نخواهند شد و نیازی به وارد کردن آن ها نیست.

Never send cache pages for these user agents  :  نام کاربرانی که می خواهید صفحات برای آن ها کش نشود را وارد کنید. دقت کنید هر اسم را در یک خط وارد کنید.

Reducing the number of minified files in one file on  : همه فایل های بهینه شده را در یک جا جمع می کند ما پیشنهاد می کنیم فعال نکنید.

فشرده سازی CSS : آدرس فایل های CSS را وارد کنید که می خواهید فشرده سازی شود البته دقت کنید هر آدرس را در یک خط وارد کنید.

فشرده سازی جاوا: آدرس فایل های جاوا را وارد کنید که می خواهید فشرده سازی شود البته دقت کنید هر آدرس را در یک خط وارد کنید.

فشرده سازی جاوا در پاورقی: آدرس فایل های جاوا را وارد کنید که می خواهید به عنوان آخرین فایل بارگذاری شود و الویت کمتری دارد.

بارگزاری معوق فایل جاوا : آدرس فایل های جاوا را وارد کنید که در صفحات خاصی قرار دارند و هنگامی که کاربر وارد آن صفحه شد برای او بارگذاری شود و اگر تیک گزینه شکیبا باشید تا فایل بارگزاری شود را بزنید این پیام برای کاربر نمایش داده می شود.

در پایان بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تمام تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

 

اکنون به معرفی تب شبکه تحویل محتوا می پردازیم.

معرفی تب شبکه تحویل محتوا در افزونه WP-Rocket

 

CloudFlare: اگر از CloudFlare استفاده می کنید این گزینه را فعال کنید.

شبکه تحویل محتوا:  CDN این امکان را فراهم می کند تا سایت شما به شبکه ای از سرورهای تحویل دهنده متصل شود  تا بر اساس موقعیتی که کاربر قرار دارد داده ها از نزدیکترین سرور برای او بارگذاری شود بدین ترتیب سرعت سایت برای کاربر بیشتر خواهد بود بنابراین این گزینه را فعال کنید.

CDN & SSL: با فعال کردن این گزینه CDN برای صفحات HTTPS غیرفعال می شود.

جایگزینی نام هاست:  آدرس میزبانی از فایل های سایت را وارد کنید تا از این به بعد  اطلاعات سایت شما به جای اینکه از سرور اصلی دریافت شود از سرور دیگری دریافت شود که مخصوص میزبانی از فایل های سایت شما است.

Rejected files: آدرس تمام فایل هایی که می خواهید در  CDN استفاده نشود را وارد کنید.

در پایان بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تمام تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

 

اکنون به معرفی تب ابزارها می پردازیم.

معرفی تب ابزارها در افزونه WP-Rocket

 

توسعه دهنده بتا: با فعال کردن این گزینه آخرین بروزرسانی ها را دریافت می کنید.

پاک کردن کش: می توانید هر زمان که لازم داشتید کش کل سایت را پاک کنید.

بارگزاری کش:  این دکمه برخلاف دکمه قبل است با کلیک کردن می توانید کل کش را مشاهده کنید.

تنظیمات برون ریزی: با کمک این گزینه می توانید از تمام تغییرات اعمال شده یک نسخه خروجی دریافت کنید تا هر زمانی که افزونه را غیرفعال کردید و خواستید دوباره از افزونه استفاده کنید کارتان سریع تر انجام شود.

تنظیمات درون ریزی: در این قسمت می توانید از نسخه ای که خروجی گرفتید فایل خروجی را آپلود کنید.

Update Rollback: اگر  نسخه ی قبلی افزونه را خواستید از این گزینه استفاده کنید.

در پایان بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تمام تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

 

اکنون به طور خلاصه به معرفی سایر تب ها می پردازیم.

آموزش سایر تب ها در افزونه WP-Rocket

تب ها با شماره گذاری مشخص شده اند.

تب شماره ی ۱: در این بخش می توانید تمام نوشته هایی که در پیش نویس هستند یا در زباله دان قرار دارند  و کامنت هایی که در زباله دان است را پاک کنید همچنین می توانید با وارد کردن زمان تعیین کنید که بعد چه مدت تمام دیتابیس شما پاک شود.

تب شماره ی ۲: در این بخش می توانید ربات پیش بارگذاری را فعال کنید، سایت مپ را فعال کنید، فاصله ی زمانی بررسی بین ربات ها را تعیین کنید و امکانات بیشتر سایت مپ را فعال کنید.

تب شماره ی ۳: دراین قسمت می توانید تنظیمات CloudFlare  را انجام دهید تا فایل های شما به سروری که نزدیکتر به کاربران است انتقال داده شود.

تب شماره ۴: اگر این قسمت را فعال کنید صفحات وب شما توسط سرورهای قدرتمندی مثل آپاچی و و پروتکل HTTP و همچنین کش کردن آن ها باعث سریعتر بارگذاری سایت شما می شوند.

تب شماره ۵: در این قسمت تمام سؤالات رایج در مورد افزونه با پاسخ قرار دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

تب شماره ۶:  در این قسمت هم اگر از نسخه ی اصلی استفاده می کنید لاینسس را وارد کنید تا برای بروزرسانی ها و امکانات دیگر دچار مشکل نشوید.

 

 

جمع بندی!

سرعت سایت یکی از مهمترین عواملی است که بازدید کننده تصمیم می گیرد در سایت شما بماند یا نماند . اگر دوست دارید بازدید کنندگان سایت خودتان را از دست ندهید ما  افزونه wp rocket را پیشنهاد می دهیم.

 

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود