طراحی واکنش گرا یا طراحی موبایل

سلام دوست عزیز

روز به روز به بر تعداد بازدیدکنندگان سایت ها با استفاده از موبایل افزوده می شود چون کاربران با گوشی که دم دستشان هست بیشتر رغبت می کنند و راحتتر هستند که از سایت های مختلف بازدید کنند حال این سوال پیش می آید که بهتر است سایت با به صورت واکنش گرا طراحی شود یا برای موبایل نیز به صورت مجزا طراحی شود در ادامه هر کدام از این نوع طراحی ها را توضیح می دهیم و سپس بیان می کنیم که طراحی واکنش گرا یا طراحی موبایل کدام یک برای استفاده بهتر است. پس با ما در ادامه همراه باشید…

طراحی واکنش گرا چیست؟

طراحی واکنش گرا سایت

طراحی واکنش گرا بدین معنی است که اگر کاربر با دستگاه های مختلف مثل موبایل، تبلت و یا کامپیوتر وارد سایتی شد سایت به اندازه ی صفحه ی نمایش دستگاه ها تغییر کند ولی طراحی آن سایت همان باشد این نوع طراحی مانع از این می شود که سایت به صورت بهم ریخته در دستگاه های کوچک نمایش داده شود.

 

طراحی موبایل چیست؟

طراحی موبایلی سایت

نسخه ی سبک شده و بهینه شده ی سایت برای موبایل را طراحی اختصاصی سایت برای موبایل می گویند. ظاهر سایت در این نوع طراحی کاملاً متفاوت با طراحی سایت می باشد.

طراحی واکنش گرا یا طراحی موبایل ؟

طراحی واکنش گرا روی یک آدرس میزبانی می شود و گوگل صفحات را به راحتی ایندکس و دسته بندی می کند اما در طراحی موبایلی شما هزینه ی بیشتری را باید بکنید چون برای کوچکترین تغییر، هم باید در سایت این تغییر را اعمال کنید و هم در طراحی موبایلی یعنی باید نسخه های اندروید،IOS سایت را ایجاد کنید. گوگل پیشنهاد می کند بهترین نوع طراحی، طراحی ریسپانسیو است که هم هزینه ی کمتری دارد و هم اینکه کاربر دو سایت مجزا را نمی بیند چون طراحی سایت فرق نکرده است و  تجربه ی کاربری خوبی را پیدا می کند.

 

جمع بندی!

این روزها تقریباً میشه گفت همه ی وبمسترها می دانند که سایتشان باید ریسپانسیو باشد چون هم برای گوگل و هم برای کاربر این موضوع اهمیت دارد و امتیاز مثبت است. گوگل دوست دارد کاربران تجربه ی خوبی از بودن و استفاده کردن از سایت داشته باشند برای همین است که یکی از فاکتورهای سئو، ریسپانسیو بودن سایت می باشد و خوشبختانه در قالب های آماده ی وردپرس این موضوع در نظر گرفته شده است و همه ی قالب ها ریسپانسیو هستند.

طراحی موبایلی یعنی طراحی متفاوت از سایت برای موایل و این یعنی هزینه ی بیشتر برای وبمستر که اصلاً خوشایند نیست شاید وبمستر بخواهد تغییری را در سایت اصلی بدهد و مجبوراً باید هزینه کند تا این تغییر را برنامه نویس در نسخه ی موبایلی نیز اعمال کند.

امیدواریم مقاله ی امروز برای شما مفید بوده باشد و از خواندنش لذت برده باشید. لحظات شادی را برای همه ی شما آرزو می کنیم.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.