بهینه سازی درونی و برونی وب سایت

سلام دوست خوب رایا وردپرس

اگر قصد راه اندازی وب سایت خود را دارید و می خواهید هر چه زودتر سایت شما دیده شود لازم است سایت خود را بهینه کنید. از آن جایی که بیشترین جستجوها در موتور جستجو گوگل انجام می شود ما نیز امروز قصد داریم درباره ی بهینه سازی درونی و برونی وب سایت برای گوگل صحبت کنیم پس با ما در ادامه همراه باشید…

 

سئو داخلی

در سئو داخلی تمام معیارهایی که باید در نوشتن یک مقاله رعایت شود گفته خواهد شد. معیارها شامل بهینه کردن محتوا، استفاده از کلمه کلیدی در عنوان و برچسب های متا، استفاده از تگ های H1 و H2، قرار دادن ALT برای تصاویر،ایجاد لینک داخلی و  نام گذاری درست URL می باشد.

بهینه کردن محتوا

برای بهینه کردن محتوا لازم است کلمه یا کلمات کلیدی در متن تکرار شود اما در این کار زیاده روری نشود چون برای مخاطبی که مقاله ی شما را می خواند این کار آزاردهنده هست پس چگالی کلمه ی کلیدی رعایت شود.

 

استفاده از کلمه کلیدی در عنوان

برای بهینه کردن عنوان مقاله ی خود از کلمه ی کلیدی حتماً استفاده کنید و اگر بتوانید کلمه ی کلیدی را در ابتدای عنوان به کار ببرید بهتر است. کلمه ی کلیدی که انتخاب می کنید حتماً به مقاله ی شما مرتبط باشد و از طرفی دیگر عنوان جذاب و منحصر به فردی را انتخاب کنید طوری که مخاطب مشتاق شود مقاله ی شما را بخواند.

کلمه کلیدی در عنوان

 

برچسب های محتوا

برچسب های محتوا شامل کلمات کلیدی و توضیحات چند خطی می باشد شما چند کلمه ی کلیدی که به متن مربوط می شود را در قسمت برچسب ها بنویسید همچنین چند خط توضیح در قسمت توضیحات متا افزونه یاسو سئو بنویسید تا وقتی که کاربران در گوگل عبارتی را جستجو می کنند توضیحات جذاب و مرتبط زیر سایت شما نشان داده شود.

 

قرار دادن ALT برای تصاویر

برای اینکه گوگل متوجه شود هر عکس مربوط به چه موضوعی است کاری که باید انجام دهید این است که ALT برای تصاویر خود قرار دهید.

 

ایجاد لینک داخلی

وقتی در مورد یک موضوعی مقاله ای را می نویسید کلماتی از متن که قبلاً در مورد آن ها مقاله منتشر کردید را لینک دار کنید با ایجاد لینک داخلی این کار زمان ماندگاری کاربران را در سایت افزایش می دهد و به بهبود رتبه ی سایت کمک می کند.

ایجاد لینک داخلی در مطالب

نام گذاری درست URL

در نام گذاری حتماً از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید چون موتور جستجو گوگل عاشق این است که URL به متن ارتباط داشته باشد.

 

سئو خارجی

در سئو خارجی تمرکز بر این است که لینک از صفحات سایت خود از دیگر سایت ها یا شبکه های اجتماعی دریافت کنید. برای این کار می توانید اقدام به نوشتن پست مهمان در سایت های مرتبط با حوزه ی خود کنید یا اینکه در انجمن ها پست ارسال کنید و یا نظر بگذارید و….تا بتوانید ترافیک هدمندی را وارد وب سایت خود کنید.

 

جمع بندی!

دیده شدن وب سایت شما در موتور جستجو گوگل مستلزم سئو یا بهینه سازی است. ما در این مقاله به معیارهای بهینه سازی سئو داخلی و خارجی پرداختیم.

امیدواریم مقاله ی امروز برای شما مفید بوده باشد…..

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود