افزایش سرعت بارگذاری سایت در وردپرس با gzip

سلام همراهان همیشگی رایا وردپرس

افزایش سرعت سایت یکی از دغدغه های وبمسترها می باشد و ما اینجا می خواهیم  افزایش سرعت بارگذاری سایت در وردپرس با gzip را به شما آموزش دهیم. ما در ابتدا داستان آموزش استفاده از فشرده ساز  gzip برای افزایش سرعت سایت را به شما خواهیم گفت و سپس به دو روش استفاده از فشرده ساز gzip با افزونه و کد htaccess خواهیم پرداخت.

داستان آموزش استفاده از فشرده ساز  gzip

افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب هم برای بازدیدکننده اهمیت دارد و هم گوگل به سایت هایی که صفحاتشان سریعتر باز شود امتیاز می دهد بنابراین به دلیل اهمیت موضوع ما اینجا می خواهیم به شما توضیح دهیم که چرا از فناوری gzip برای افزایش سرعت سایت استفاده کنیم. gzip صفحات وب سمت سرور را فشرده می کند و آن را به مرورگر کاربر ارسال می کند؛ مرورگر هم بعد از اینکه بسته های فشرده که همان اطلاعات صفحات وب درخواست کننده است را باز کرد از حالت فشرده خارج می کند و آن را نمایش می دهد.

مزایای فشرده ساز gzip

  • میزان مصرف پهنای باند را کاهش می دهد
  • صفحات وب با سرعت بیشتری بارگذاری می شود

استفاده از افزونه GZip Ninja Speed Compression

افزونه  GZip Ninja Speed Compression یک افزونه فشرده ساز صفحات وب است و به افزایش سرعت سایت شما و بهبود رتبه سایت تان در گوگل کمک می کند. این افزونه تاکنون ۳۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط CustomWPNinjas توسعه داده شده است. SEO به معنای بهینه سازی موتور جستجو است و GZip در قسمت “O” (بهینه سازی) بسیار حساس است برای اینکه وب سایت شما بهینه یابد افزونه  GZip را فعال کنید. افزونه GZip از یک زبان مشترک بین مرورگرها برای فشرده کردن محتوای وب سایت شما استفاده می کند و سریع محتوا را انتقال می دهد و مرورگر کاربران بعد از اینکه محتوا را از حالت فشرده خارج کرد آن را به کاربران نشان می دهد و همین باعث افزایش سرعت سایت شما می شود.

دانلود افزونه GZip Ninja Speed Compression

فعال کردن GZip با استفاده از کد htaccess

ابتدا به هاست خود وارد شوید و به دنبال پوشه htaccess باشید و سپس در انتهای کدهای این پوشه کدهای زیر را قرار دهید.

AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/xml text/css text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml application/xhtml+xml application/xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/rdf+xml application/rss+xml application/atom+xml AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript application/javascript application/x-javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf application/x-font-otf AddOutputFilterByType DEFLATE font/truetype font/opentype

جمع بندی!

وقتی به سایتی وارد می شوید برای شما خیلی مهم است که صفحاتی که انتخاب می کنید سریع برای شما بارگذاری شود و شما منتظر بارگذاری نمانید پس موضوع افزایش سرعت بارگذاری صفحات وردپرس برای کاربران بسیار اهمیت دارد از طرف دیگر گوگل نیز به سایت هایی با سرعت بالا امتیاز مثبت می دهد به همین دلیل ما در این آموزش به افزایش سرعت بارگذاری سایت در وردپرس با gzip  با کمک افزونه و روش کدنویسی پرداختیم.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.