انواع سئو

همانطور که می دانید گوگل بسیار هوشمند است. پس برای اینکه بتوانید خود را به او ثابت کنید باید از سئوی درون صفحه و سئوی بیرون صفحه به طور همزمان استفاده کنید. استفاده ترکیبی از هر دو سئو موجب می شود که روند بهبود رتبه سایت شما در گوگل افزایش پیدا کند و مدت زمان بیشتری در نتایج بالای گوگل بماند. در این مقاله به سئوی درون صفحه و سئوی بیرون صفحه خواهیم پرداخت.

 

 

سئو درون صفحه چیست؟

سئو درون صفحه بر روی محتوا و کیفیت آن تمرکز دارد. محتوای ارزشمند یعنی ۳۰% از سئوی کلی سایت. پس به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید زیرا می تواند به میزان زیادی در افزایش و کیفیت سایت تاثیر گذار باشد. در مقاله ای تحت عنوان ” خزیدن یا ایندکس کردن گوگل “ به این نکته مهم اشاره کردیم که ربات های گوگل چگونه محتوای شما را بررسی و از طریق آن به لینک های داخلی سایت دسترسی پیدا می کنند. پس وجود لینک های معتبر در محتوا یکی از مهم ترین کارهایی است که در تولید مقالات می توانید انجام دهید. اما سوال مهم اینجاست که علاوه بر لینک سازی چگونه می توان سئوی داخلی سایت را به نحو احسن انجام داد؟

 

انتخاب کلید واژه مناسب

یکی از کارهایی که افراد تازه وارد انجام می دهند این است که ابتدا شروع به نوشتن محتوا می کنند سپس کلمات کلیدی را در آن جای می دهند. این مساله می تواند به شدت موجب افت کیفیت محتوا شود. قبل از شروع به نوشتن و تولید محتوا باید کلمات کلیدی در آن حوزه را شناسایی کنید و سپس متن خود را بر اساس آن کلمات بنویسید.

 

تکرار کلید واژه در متن

برای تکرار کلید واژه در متن استانداردی وجود دارد و آن هم میزان ۱% است. به طور مثال اگر طول محتوای متنی شما ۲۰۰۰ کلمه است باید چگالی کلمات کلیدی در آن به تعداد ۲۰ بار باشد. حتما در پاراگراف اول و خلاصه متن از این کلمات کلیدی استفاده کنید زیرا گوگل بسیار هوشمندتر از آن چیزی است که تصورش را می کنید و از خواندن چند خط اول مقاله می تواند موضوع شما را تشخیص دهد.

 

سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه

غیر کپی بودن محتوا

اگر مقاله جلسه قبل را مطالعه کرده باشید حتما هنوز این جمله در ذهن شما نقش بسته است که : ” گوگل از کپی بیزار است ” پس اگر می خواهید گوگل توجه ویژه ای به شما داشته باشد باید دست به تولید محتوای تازه و جذاب بزنید تا علاوه بر گوگل برای کاربران نیز تازگی داشته باشید.

 

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی به این صورت است که شما می توانید کلمات و عبارات خود را به صفحات دیگر سایت لینک دهید. به این صورت ربات های گوگل به مطالب دیگر دسترسی پیدا خواهند کرد و هر چه مطالب بیشتری را در سایت شما پیدا کنند آن را غنی تر و پربارتر خواهند یافت.

 

استفاده از تصاویر

استفاده از تصاویر در تولید محتوای متنی موجب افزایش جذابیت برای کاربر خواهد شد. همچنین استفاده از تصاویر مرتبط با محتوا می تواند جایگاه شما را در نزد گوگل نیز بهبود ببخشد. هیچ گاه از تصاویری که غیر مرتبط با موضوع شماست استفاده نکنید!

 

استفاده صحیح از تگ ها

استفاده صحیح از تگ ها نیز یکی دیگر از موضوعات مهم در سئوی درون صفحه است. تیترها و عنوان های مطلب را بر اساس همان ترتیبی که وجود دارند تگ بندی کنید. همانطور که می دانید تگ ها از “H1” شروع می شوند و تا “H6” نیز ادامه دارند.

 

سئو بیرون صفحه چیست؟

سئو بیرون صفحه یعنی ۷۰% از کل سئوی سایت و این میزان بسیار قابل ملاحظه است که اگر آن را به درستی و طبق اصول انجام دهید می تواند وضعیت و جایگاه فعلی شما را دگرگون کند.

سئو بیرون صفحه

استفاده از قالب های استاندارد و کدهای بهینه

از قالب هایی استفاده کنید که مورد علاقه گوگل هستند و بر طبق الگورتیم های آن نوشته شده اند. این نوع از قالب ها دارای کدهای بهینه و استانداردی هستند که استفاده از آن ها می تواند به شدت بر روی جایگاه فعلی شما موثر باشند. یکی از قالب هایی که به این صورت عرضه شده قالب ” زفایر “ است که علاوه بر زیبایی توانسته امکانات بیشماری را در اختیار مدیران وب سایت قرار دهد.

 

افزایش ترافیک سایت از طریق شبکه های اجتماعی

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی اجتناب ناپذیر است. در طول روز افراد زیادی را میبینید که دائما سرشان در موبایل و شبکه های مجازی است. توسعه شبکه های مجازی می تواند کمک زیادی به شما کند زیرا می توانید از این طریق اقدام به معرفی وب سایت خود کنید و ترافیک آن را افزایش دهید. زمانی که ترافیک وب سایت زیاد باشد گوگل توجه بیشتری به آن نشان می دهد و جایگاه آن را ارتقا می بخشد.

 

معرفی سایت شما از طریق سایت های معتبر

معرفی سایت شما و قرار دادن لینک آن در سایت های معتبر را ” بک لینک ” می نامند. زمانی که شما لینک سایت خود را در این نوع وب سایت ها قرار می دهید گوگل در طی زمان اعتبار سایت میزبان را به سایت شما نیز می بخشد. اما استفاده از ” بک لینک ” دارای ظرافت ها و نکات بسیار مهمی است که در مقاله ای مختص به خود به آن خواهیم پرداخت.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود