چگونه خطای داخلی سرور یا وردپرس http error 500 را حل کنیم؟

سلام دوستان عزیز رایا وردپرس

 اگر جزو افرادی هستید که به تازگی با وردپرس آشنا شدید خطای داخلی سرور ممکن است شما را نگران کند و با خودتان بگویید حتما باید وب سایت خود را به یک متخصص وردپرس نشان دهید تا خطای سرور را برایتان رفع کند اما ما اینجا به شما خواهیم گفت که چطور خودتان دست به کار شوید و به رفع خطای داخلی سرور در وردپرس بپردازید. خطاهای وردپرس معمولا به دلیل افزونه ها و قالب های وردپرس است اما ما در اینجا دلایل دیگری را بررسی خواهیم کرد و هر یک را به طور کامل توضیح خواهیم داد تا به رفع خطای داخلی سرور در وردپرس شما کمک کنیم.

تغییر نام فایل htaccess. خراب شده

وقتی با خطای سرور داخلی یا http error 500 مواجه می شوید اولین کاری که باید انجام دهید این است که نام فایل htaccess. را تغییر دهید؛ برای تغییر نام فایل htaccess. می توانید به یکی از دو روشی که می گوییم عمل کنید یا از طریق کنترل پنل هاست یا از طریق نرم افزار FTP مثل filezilla وارد سایت شوید و سپس به پوشه ی File Manager بروید و در فایل های wp-content, wp-admin و wp-includes به دنبال فایل htaccess. باشید و وقتی فایل htaccess. را پیدا کردید نام آن را مثلا به نام htaccess_old تغییر دهید. بعد از اینکه نام را تغییر دادید مجددا برای ورود به سایت تلاش کنید اگر توانستید وارد سایت شوید به قسمت تنظیمات – > پیوندهای یکتا بروید و بر روی دکمه ی ذخیره کلیک کنید تا فایل htaccess. جدیدی ساخته شود.

ما در اینجا راهکار اول را برای رفع خطای داخلی سرور در وردپرس بیان کردیم اگر خطای سرور داخلی با تغییر نام فایل htaccess. حل نشد پس راهکار بعدی را بخوانید و انجام دهید.

افزایش محدودیت حافظه ی PHP

اگر خطای سرور داخلی را تنها در هنگام ورود به پنل وردپرس مشاهده می کنید می توانید با افزایش حافظه ی PHP مشکل را برطرف کنید برای انجام این کار یک فایل جدید به نام php.ini بسازید و کدهای زیر را داخل فایل قرار دهید.

suhosin.simulation = On
extension=pdo.so
extension=pdo_mysql.so
upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300
memory=64MB

فایل را ذخیره کرده و سپس به پوشه ی wp-admin هاست خود انتقال دهید.

اگر برای رفع خطای داخلی سرور در وردپرس شما راه حل افزایش حافظه نیز مؤثر نبود راهکار بعدی را بخوانید و انجام دهید.

غیرفعال کردن تمام افزونه ها

گاهی خطای داخلی سرور ممکن است به خاطر افزونه ی خاصی باشد یا اینکه نصب چند افزونه با یکدیگر تداخل دارد برای رفع مشکل باید تمام افزونه ها را هم زمان غیرفعال کنید برای غیرفعال کردن تمام افزونه ها می توانید به دو روش عمل کنید:

۱.از طریق نرم افزار FTP مثل filezilla به پوشه ی File Manager بروید و فایل wp-content را پیدا کنید سپس پوشه ی plugins را تغییر نام دهید با این کار افزونه ها در دسترس وردپرس نمی باشند دوباره نام پوشه ی تغییر یافته را به  plugins تغییر دهید تا افزونه ها در دسترس وردپرس باشند اکنون همه ی افزونه ها غیرفعال می باشند شما یکی یکی اقدام به فعال کردن افزونه ها کنید تا متوجه شوید خطای دیده شده به خاطر نصب و فعال سازی کدام افزونه است.

۲.از طریق نرم افزار FTP مثل filezilla وارد پوشه ی  phpMyAdmin شوید سپس جدول wp_options را پیدا کنید و مقدار تنظیمات active_plugins را به a:0:{} تغییر دهید.

اگر برای رفع خطای داخلی سرور در وردپرس شما راه حل غیرفعال کردن افزونه ها نیز مشکل را حل نکرد راه حل بعدی را انجام دهید.

آپلود مجدد فایل های هسته ی وردپرس

شما می توانید پوشه های wp-admin و wp-includes با نصب جدید وردپرس آپلود کنید با این کار اطلاعات شما حذف نمی شود و ممکن است خطای داخلی سرور حل شود.

 

درخواست کمک از ارایه دهنده ی هاست

در صورتی که هیچ کدام از روش های قبلی مشکل سرور داخلی را حل نکرد با ارایه دهنده ی هاست خود تماس بگیرید و از آن ها درخواست حل مشکل خود را کنید.

 

جمع بندی!

خطای داخلی سرور یا خطای http error 500 در وردپرس دلایل زیادی می تواند داشته باشد ما اینجا به شما تک تک دلایل را گفتیم و به شما یاد دادیم که چگونه با بررسی تک تک روش ها خودتان خطای داخلی سرور را حل کنید.

 

۲ دیدگاه برای “آموزش رفع خطا internal server error 500 در وردپرس”

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود