بهینه کردن تصاویر برای شبکه های اجتماعی

دوست خوبم سلام

سئو تصاویر یکی از فاکتورهای مهمی است که در سئو داخلی سایت اهمیت بالایی دارد و امروز به همین دلیل می خواهیم درباره ی بهینه کردن تصاویر برای شبکه های اجتماعی صحبت کنیم و اشتباهاتی که اغلب وبمسترها و محتوانویسان  در قرار دادن تصاویر در بین محتوا انجام می دهند را بیان کنیم پس با ما در ادامه همراه باشید…

 

سایز تصاویر آپلود شده بزرگ نباشد

سایز تصاویر تاثیر زیادی در سرعت بارگذاری وب سایت دارد و همان طور که می دانید سرعت بارگذاری وب سایت هر چقدر سریعتر باشد در سئو امتیاز مثبت دارد. در نظر بگیرید تصویری حجم ۲ مگابایت دارد خودتان حاضرید برای بارگذاری تصویر با این حجم صبر کنید احتمال اینکه کاربر سایت را ببندد و به سایت دیگر مراجعه کند زیاد هست شما به دو طریق می توانید سایز عکس را در خود وردپرس تغییر دهید یا افزونه ی smush  را نصب کنید که خودکار همه تصاویری که آپلود می شوند را بهینه می کند و یا اینکه بعد از آپلود عکس سایز تصاویر را از همان قسمت کتابخانه تغییر دهید.

سایز تصاویر آپلود شده در سایت

 

اندازه ی تصاویر بندانگشتی را مناسب انتخاب کنید

شاید در نگاه اول اندازه ی تصاویر بندانگشتی فرقی نداشته باشد اما باید بدانید تصاویر بندانگشتی با سایز نامناسب قابل به اشتراک گذاشتن نیستند و اگر هم به اشتراک گذاشته شوند خیلی زیبا دیده نمی شوند. بهترین سایز برای تصاویر بندانگشتی سایت عرض ۱۰۲۰ پیکسل و طول ۵۱۲ پیکسل می باشد.

 

از نام های طولانی برای تصاویر استفاده نکنید

بعضی از افراد نام های نامرتبط و بی معنی برای عکس ها قرار می دهند که این کار هیچ ارزشی برای سئو ندارد. سعی کنید فقط  از کلمات کلیدی برای نام گذاری استفاده کنید.

 

حتماً Alt و Title برای تصاویر قرار دهید

قرار دادن Alt و Title در سئو تاثیر خوبی دارد و از این جهت اهمیت دارد وقتی که Alt تصویر را می نویسید اگر تصویر در سایت بارگذاری نشد همان توضیح نشان داده شود پس Alt یک جایگزین متنی برای تصویر می باشد. کاربرد Title نیز مشابه  Alt است با این تفاوت که برای توصیف یک لینک به جای عکس استفاده می شود.

قرار دادن Alt و Title تصاویر

تمام تصاویر بین محتوا را با یک سایز قرار دهید

شاید در بعضی وبلاگ ها دیده باشید که تمام عکس هایی که در یک محتوا قرار دارد اندازه های متفاوتی دارند خوب این ناهماهنگی در سایز عکس ها زیاد خوشایند نیست بهتر است برای همه ی تصاویر یک ساختار مناسبی انتخاب کنید و عکس ها را با یک سایز قرار دهید.

 

جمع بندی!

ما در این مقاله به یکی از فاکتورهای سئو داخلی که همان بهینه کردن تصاویر است اشاره کردیم. ما در اینجا گفتیم که اندازه ی تصاویر را بزرگ انتخاب نکنید، از نام مناسب برای عکس استفاده کنید و حتماً و حتماً از  Alt و Title استفاده کنید و برای ساختاربندی تصاویر از یک سایز برای تمام تصاویر بین محتوا استفاده کنید.

امیدواریم که مقاله ی امروز برای شما مفید بوده باشد…

شاید مقاله ی زیر برای شما مفید باشد:

بهترین افزونه های بهینه سازی و سئو تصاویر در وردپرس

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.