Meta description چیست

دوست و همراه همیشگی رایا وردپرس سلام

امروز می خواهیم درباره ی Meta description (متا توضیحات) صحبت کنیم شاید خیلی ها ندانند متا توضیحات در وردپرس چی هست اینکه چطور باید نوشته بشود آیا تاثیری در سئو دارد با ما در ادامه همراه باشید تا پاسخ همه ی این سوالات را دریافت کنید.

 

Meta description (متا توضیحات) چیست؟

وقتی عبارتی را در گوگل جستجو می کنید گوگل نتایجی را به شما نشان می دهد اگر دقت کنید در تمام آدرس های یا عنوان های گفته شده در نتایج جستجو، توضیحاتی زیر آدرس ها قرار دارد این توضیحات همان Meta description است. متای توضیحات در واقع خلاصه ای از محتوا سایت می باشد.

 

متا توضیحات در گذشته در رتبه بندی سایت تاثیر داشت اما گوگل در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که متا توضیحات تاثیر مستقیمی بر رتبه بندی سایت ندارد اما به طور غیر مستقیم بر رتبه ی سایت تاثیر دارد. شاید برای شما سوال باشد چطوری غیر مستقیم تاثیر دارد باید به شما بگوییم وقتی در گوگل نتایجی ظاهر می شود و توضیحات زیر آدرس صفحات سایت نشان داده می شود کاربر با نوشته های زیر آدرس ها می تواند ترغیب شود و وارد سایت شود.

 

نحوه ی بهینه کردن متا توضیحات در وردپرس

بهینه کردن توضیحات متا

۱- توضیحات Meta description را منحصر به فرد بنویسید. وقتی محتوای صفحات مختلف با یکدیگر مشابه نیستند پس منطقی نیست که توضیحات متا همگی یکسان باشد و اگر در چند صفحه از توضیحات متا یکسان استفاده کنید گوگل این موضوع را در وبمستر تولز هایلایت می کند. درسایت هایی که بیش از ۱۰۰۰ صفحه دارند بهتر است توضیحات متا را در صفحه ی اول و صفحه ی اصلی بنویسید. در نوشتن توضیحات متا فقط به این فکر کنید که چطور کاربر را جذب کنید.

 

۲- تعداد کلماتی که برای نوشتن توضیحات متا استفاده می کنید را تا جایی ادامه دهید که نوشته سبز باشد چون وقتی نوشته قرمز شد یعنی جملات و کلمات بعد از آن در نتایج گوگل نشان داده نخواهد شد. تعداد کلمات در آپدیت های مختلف گوگل تغییر می کند و اکنون توضیحات تا ۲ خط و نیم نیز می تواند نوشته شود ولی با توجه به بروزسانی های مختلف که انجام می شود بهترین کار همانی است که گفتیم یعنی همیشه توضیحات را تا جایی که نوشته سبز است ادامه دهید.

 

۳-  از کلمات کلیدی در توضیحات متا استفاده کنید و بیشتر از یک یا دو بار نیز به کار نبرید. کلمات کلیدی در توضیحات متا به صورت پررنگ نشان داده خواهد شد.

 

۴- در توضیحات متا از کاراکترهای ریاضی مثل +،- و  ” استفاده نکنید چون گوگل آن ها را به عنوان کد در نظر می گیرد و توضیحات متا را نادیده می گیرد پس نوشته تان را ساده بنویسید.

 

جمع بندی!

ما در این مقاله درباره ی توضیحات متا صحبت کردیم گفتیم که توضیحات متا، همان توضیحاتی هستند که در زیر آدرس سایت ها در نتایج گوگل نمایش داده می شوند و شما باید توضیحات را به قدری جذاب بنویسید که کاربر ترغیب شود روی سایت شما کلیک کند و وارد سایت شما شود همچنین گفتیم کلمات کلیدی را یک یا دوبار در توضیحات استفاده کنید. وقتی کلمه کلیدی در پیوند یکتا، محتوا و توضیحات متا استفاده می شود به گوگل می فهمانید که این کلمه برای این صفحه اهمیت دارد اما در استفاده از کلمات کلیدی افراط نکنید.

امیدواریم مقاله ی امروز برای شما مفید باشد لحظات شادی را برای همه ی شما آرزو می کنیم…

شاید مقاله ی زیر برای شما مفید باشد:

بهینه سازی سئو وب سایت وردپرسی با WP Meta SEO

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.