چگونه با فیلتر شدن تلگرام به کسب وکارمان ادامه دهیم؟

سلام دوستان

امروز می خواهیم در مورد موضوعی صحبت کنیم که ذهن خیلی از افرادی که با شبکه ی اجتماعی تلگرام درآمد کسب می کنند را مشغول کرده است.

در اوضاع بیکاری کشورمان عده ای بودند که تصمیم گرفتند از طریق فضای مجازی و شبکه ی اجتماعی تلگرام به درآمد برسند؛ این افراد زمان بسیار زیادی از وقت روزانه ی خود را صرف کانالشان کردند تا توانستند اعضای آن را افزایش دهند.

عده ای هم برای افزایش اعضای کانال، هزینه کردند تا بالاخره با افزایش اعضای خودشان و گرفتن تبلیغات کانال های دیگران یا برگزاری دوره های تخصصی در ازای هزینه ای در هر زمینه ای به درآمد برسند.

درآمد از تلگرام واقعاً هیچان انگیز و جالب است به طوری که با سعی و تلاش، یک فرد می تواند چندین برابر درآمد یک کارمند، درآمد داشته باشد. عده ای از افراد به برگزاری دوره های تخصصی از طریق تلگرام پرداختند و خودتان حساب کنید که مثلاً اگر ارزش یک دوره  در کمترین حالت ۱۰۰,۰۰۰ تومان باشد و ۵۰ نفر شرکت کنند درآمد حاصل از برگزاری همین یک دوره ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان خواهد شد.

خبر فیلتر شدن تلگرام این روزها به گوش می رسد آیا واقعاً حقیقت دارد؟!

با توجه به اغتشاشات اخیر بعید نیست که تلگرام فیلتر شود و طبق سخنان وزیر ارتباطات، باید از پیام رسان های داخلی حمایت شود و تا زمانی که تلگرام است پیام رسان های داخلی نمی توانند خود را نشان دهند و جایگزین خوبی باشند. احتمال خیلی خیلی زیاد می باشد که تلگرام به زودی فیلتر شود.

با فیلتر شدن تلگرام چگونه کسب وکارمان را رونق دهیم؟

خودم به شخصه معتقد بوده و هستم که فعالیت در شبکه های اجتماعی باید در کنار وب سایت باشد و وب سایت اگر زمان بگذرد ارزش و اعتبار آن بیشتر می شود ولی شبکه های اجتماعی که امروز هستند می توانند فردا نباشند و فیلتر شوند. در ادامه نکاتی را به شما خواهیم گفت که پیشنهاد می کنیم بعد از خواندن سریع آن ها را عملی کنید.

۱- از مطالب کانال خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید

اگر چندین ماه یا چندسالی است که برای کانال خود هر نوع محتوایی ( متنی، صوتی، ویدیویی ) تولید کردید همه ی آن ها را در یک فایل جمع آوری کنید این کار باعث می شود که زحماتی که برای جمع آوری اطلاعات کشیدید هدر نرود.

۲- مشتریان وفادار خود را شناسایی کنید

شاید کانال شما در زمینه ی فروش محصولاتی مثل پوشاک، قطعات کامپیوتر و یا هر محصول دیگر باشد کاری که شما باید انجام دهید این است که لیست مشتریان به همراه شماره تماس آن ها را در یک فایل بنویسید. افراد اطلاعات تماس را قبلاً هنگام خرید در اختیار شما قرار داده اند و شما باید آن ها را مرتب کنید و در فایل مشتریان قرار دهید.

شناسایی مشتریان وفادار

همچنین شاید کانال شما فروش محصول نباشد و یک کانال علمی و یا کانالی با هر موضوع دیگر باشد و برخی از اعضاء از کانالتان به خاطر اطلاعات مفید تشکر کرده اند شما از این افراد بخواهید راه ارتباطی مثل شماره تماس یا ایمیل خود را در اختیارتان قرار دهد ایمان داشته باشید که اگر واقعاً به کانالتون اعتماد داشته باشند حتماً این کار را خواهند کرد.

۳- هدیه ارزشمند را در اختیار اعضاء قرار دهید

شما می توانید یک هدیه ی ارزشمند را به اعضای کانال هدیه کنید و از آن ها بخواهید برای دریافت هدیه خود ایمیل شان را در اختیارتان قرار دهند. یادتان باشد آن هدیه آن قدر ارزشمند باشد که کاربران را ترغیب کند تا ایمیل خود را به شما بدهند.

دادن هدیه به اعضا

۴- راه های ارتباطی خود را در اختیار اعضاء قرار دهید

به تازگی که خبرهای فیلتر شدن تلگرام را می شنوید بهترین کار این می باشد که راه های ارتباطی خود مثلاً شماره تلفن ، ایمیل ، اینستاگرام یا لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید را در کانال قرار دهید تا آن ها راه های ارتباطی دیگر با شما را بدانند.

راه های ارتباطی با مشتریان

۵- سایت خود را راه اندازی کنید

می توانید وب سایت خودتان را هر چه زودتر راه اندازی کنید بدون اینکه حتی یک خط کدنویسی کنید از قالب های آماده ی وردپرس استفاده کنید و آدرس وب سایت خود را به عنوان یک راه ارتباطی در کانال قرار دهید تا اعضاء هیچ وقت شما را گم نکنند.

هر ایده ای دارید تنها روی سایت تان پیاده کنید مطمئناً تا الان توانستید سرمایه ای از کانال خود کسب کنید با همان سرمایه و حتی با هزینه ی خیلی خیلی کمتر، وب سایت خود را راه اندازی کنید و با کاربرانتان در ارتباط باشید.

۶- برای کانال خود اپلیکیشن طراحی کنید

این کار بیشتر برای کانال هایی می باشد که اقدام به برگزاری دوره های تخصصی می کنند می توانند با پرداخت هزینه به برنامه نویس، کابرانشان را برای همیشه نگه دارند و مطمئن باشند که این هزینه ای که اکنون می کنند چند ده برابر آن را بعدها دریافت خواهند کرد.

بعد از طراحی اپلیکیشن آن را در کانال قرار دهید تا کاربران نصب کنند و از طریق اپلیکیشن اقدام به برگزاری دوره های رایگان و غیر رایگان کنید و به راحتی باز هم کلی مخاطب دارید.

طراحی اپلیکیشن

۷- از پیام رسان های داخلی استفاده کنید

هر چند شما می توانید هم اکنون از پیام رسان سروش استفاده کنید و آدرس آن را هم اکنون در کانال تلگرام قرار دهید تا کاربران مطلع شوند ولی تا جایی که امکان دارد به دلیل نداشتن امنیت این کار را نکنید و از روش های گفته شده قبلی استفاده کنید در هر صورت انتخاب با خودتان می باشد.

جمع بندی!

شبکه های اجتماعی مثل تلگرام در ابتدا تنها به عنوان یک راه ارتباطی بین افراد بوده است کم کم عده ای به این فکر افتادند که می توانند از این طریق به درآمد عالی  برسند و یا رسیدند ولی باور کنید آینده ی خود را تنها به شبکه ی اجتماعی نباید گره بزنید که معلوم نیست فردا چه چیزی در انتظارش است پس هر چه زودتر وب سایت خودتان را راه اندازی کنید و آدرس آن را در کانال قرار دهید و یا از طریق ایمیل یا شماره ی تماس افراد آن ها را در جریان آخرین محصولات و….. در سایت قرار دهید.

خوشحال می شویم که نظرات شما مخاطبان رایا وردپرس را درباره ی ادامه کسب وکار بعد از فیلتر تلگرام بدانیم منتظر پیشنهادات و نظرات سازنده ی شما دوستان هستیم به امید موفقیت تک تک دوستان…..

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود