تعیین عنوان مناسب برای مطالب سایت

سلام خدمت تمام دوستان عزیز

با رشد و گسترش اینترنت خیلی از افراد به این فکر افتادند که کسب و کار خود را در بستر اینترنت برپا کنند به همین دلیل تصمیم گرفتند وب سایت خود را ایجاد کنند و در حوزه ی موردنظر خودشان اقدام به خدمت رسانی به کاربران سایتشان کنند.

اما همه ی ماجرا تنها به این ختم نمی شود که یک وب سایت را با قالب اختصاصی راه اندازی کنید و یا از طراح وب سایتی بخواهید این کار را انجام دهد و به او هزینه ای را پرداخت کنید.

وب سایت شما برای دیده شدن در موتورهای جستجو نیاز به بروزرسانی دارد به همین دلیل است که بسیاری از وبمسترها افرادی را به عنوان نویسنده و یا کارشناس تولید محتوا استخدام می کنند و حاضرند هزینه ای را به آن فرد بدهند تا برای وب سایتشان مطالب جدید و جذاب منتشر کند.

اما یک مسئله ی بسیار مهم قبل از نوشتن محتوا، تعیین عنوان مناسب و جذاب و کاربر پسند برای مطالب می باشد. ما امروز قصد داریم تا به شما بگوییم که چگونه عنوان جذاب برای مطالب خودتان انتخاب کنید.

راه های تعیین عنوان مناسب برای مطالب سایت

۱- ابتدا منابع مختلفی در حوزه ای که می خواهید مطلب بنویسید را مطالعه کنید سپس با توجه به منابعی که مطالعه کردید یک ایده برای نوشتن عنوان پیدا خواهید کنید.

۲- عنوانی را که انتخاب می کنید سعی کنید عنوانی باشد که در سایت های دیگر تکرار نشده باشد به عبارت دیگر عنوان تکراری ننویسید.

۳- ابتدا مطلب موردنظرتان را برای سایت تان بنویسید سپس در پایان عنوانی برای مطلب در نظر بگیرید چون این طوری به کل مطلب مسلط هستید و بهتر می توانید عنوان را انتخاب کنید.

۴- عنوانی را انتخاب کند که برای کاربر در نگاه اول جذاب به نظر برسد کاربران وقتی مطلبی را جستجو می کنند سایت هایی به آن ها نشان داده می شود عنوان جذاب می تواند باعث شود کاربر وارد سایت شما شود و مطلب شما را بخواند.

۵- عنوان کوتاه انتخاب نکنید( عنوان بین ۵ تا ۷ کلمه باشد) چون کاربران امروزه می خواهند سریعتر به مطلب موردنظرشان برسند عبارت های طولانی تر را جستجو می کنند احتمال دیده شدن سایت شما با عبارت های طولانی بیشتر است و همچنین رتبه بهتری سایت شما کسب خواهد کرد.

۶- عنوانی که انتخاب می کنید حتماً با مطلبی که نوشتید مرتبط باشد.

۷- اگر می توانید در عنوان مطلب خود از کلمه ی کلید ی استفاده کنید و این کلمه ی کلیدی اگر در ابتدا هم نوشته شود در سئو سایت تاثیر مثبت دارد البته اگر توانستید این کار را انجام دهید و اجباری نیست.

۸- در عنوان های مطالب خود سعی کنید از اعداد استفاده کنید چون مغز انسان علاقه ی خاصی به اعداد دارد و آن ها را به خاطر می سپارد.

۹- از صفات تفضیلی مثل عالی ترین، بهترین، کامل ترین و…. استفاده کنید این کار در جذابیت عنوان تاثیر گذار است.

جمع بندی!

انتخاب یک عنوان مناسب برای مطلب هم باعث جذب مخاطب به وب سایت تان می شود و هم رتبه ی سایت تان را بهبود می بخشد. برای انتخاب عنوان مناسب لازم است نکاتی را رعایت کنید تا کاربران بیشتری به سایت تان بیایند. ما در این مقاله به شما نکات زیادی را گفتیم که اگر آن ها را رعایت کنید به شما قول می دهیم مخاطب از وب سایت تان دل نکنند.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.