بررسی کامل Child Theme در وردپرس

سلام وردپرسی های عزیز

تا به امروز در مورد وردپرس مقالات زیادی منتشر کردیم و هدف ما همیشه این بوده است که شما با قابلیت های سیستم مدیریت محتوای وردپرس به خوبی آشنا شوید و خودتان بدون اینکه حتی از کسی کمک بگیرید سایت دلخواهتان را ایجاد کنید. مسئله ای که بسیار با اهمیت است قالب سایت شما می باشد وقتی قالب موردنظر خود را خریدید و اقدام به نصب و فعال سازی آن کردید در زمان های مختلف، آپدیت های جدید قالب را در پنل وردپرس مشاهده می کنید شما با این دید که در آپدیت جدید قابلیت های دیگری به قالب وردپرسی شما اضافه شده است حتما آپدیت را انجام می دهید و این کار کاملا درست است اما به این فکر کردید که کدنویسی هایی که خودتان روی قالب ایجاد کرده اید ممکن است با آپدیت جدید از بین برود (توجه داشته باشید که با آپدیت تنظیمات قالب ازبین نمی‌رود) ما اینجا می خواهیم دقیقا به شما توضیح دهیم که این مسئله با قالب Child Theme فابل حل است.

معرفی قالب Child Theme

وقتی می خواهیم از قالب فرزند صحبت کنیم باید قبل از آن در مورد قالب مادر بدانید اینکه قالب مادر چیست. هر قالبی که تمام فایل های موردنیاز برای تبدیل شدن به قالب وردپرس را داشته باشد قالب مادر است. قالب فرزند یک قالب جداگانه ای نیست اما از آن برای ویرایش قالب های مادر استفاده می شود به عبارت دیگر قالب فرزند یا Child Theme تمام ویژگی ها و کدها و توابع را از قالب مادر به ارث می برد بدون اینکه تغییری در قالب مادر ایجاد کند بنابراین وبمسترها می توانند به راحتی تغییرات موردنیاز را در قالب فرزند اعمال کنند بدون اینکه قالب مادر که قالب اصلی می باشد تغییری در آن ایجاد شود. یک نکته را یادتان باشد قالب مادر شما قالبی با ویژگی ها و قابلیت های فراوان باشد و اینطور نباشد که بعضی فایل ها را نداشته باشد و شما در هنگام ایجاد قالب فرزند مجبور باشید فایل هایی را خودتان ایجاد کنید چون قالب فرزند باید از قالب مادر به ارث ببرد نه اینکه یک قالب کامل ایجاد کنید پس قالب مادر که قالب اصلی شما است را با دقت انتخاب کنید.

زمان مناسب برای استفاده از قالب Child Theme

زمان استفاده از قالب فرزند کاملا بستگی به نیاز شما دارد اگر توسعه دهنده ی وردپرس هستید وقتی می خواهید قالب های بسیار حرفه ای و با کیفیت ایجاد کنید از قالب فرزند می توانید استفاده کنید تا کار طراحی قالب بسیار سریع انجام شود و اگر یک کاربری هستید که می خواهید طرح و رنگ و … را تغییر بدهید و به سفارشی کردن css ها بپردازید یا توابع جدید به فایل functions.php اضافه می کنید قالب فرزند پیشنهاد می شود.

۳ ویژگی مهم قالب Child Theme

۱- قالب فرزند تمام ویژگی های قالب مادر را به ارث می برد و همین باعث شده است تا تغییراتی که می خواهید انجام دهید روی قالب فرزند انجام دهید و قالب مادر تغییری نکند و وقتی که قالب مادر را آپدیت کردید نگران از بین رفتن تغییرات قالب نخواهید شد چون تمام تغییرات در قالب فرزند انجام شده است.

۲- قالب فرزند دارای قابلیت توسعه پذیری و انعطاف پذیری بالایی می باشد و وبمستر بدون دانش برنامه نویسی هم می تواند قابلیت هایی که می خواهد را دریافت کند و آن ها را توسعه دهد.

۳- وقتی در حال ایجاد یک قالب هستید باید به طور کامل درباره ی امکانات و قابلیت هایی که می خواهید قالب داشته باشد خوب فکر کنید سپس کدها را بنویسید اما در قالب فرزند اگر چیزی را فراموش کردید می توانید به قالب مادر مراجعه کنید و توابع را بررسی کنید.

۲ معایب قالب Child Theme

۱- وقتی می خواهید از قالب های فرزند استفاده کنید زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد تا موضوع ارث بری و مادر را درک کنید.

۲- قالب فرزند تمام ویژگی های قالب مادر را به ارث برده است و وقتی قالب مادر آپدیت شود و ویژگی از قالب مادر حذف شود توسعه دهنده یا باید کد آن را بنویسید یا افزونه و ابزارکی که همان عملکرد را دارد استفاده کند.

جمع بندی!

وقتی قالب وردپرسی را خریداری می کنید مطمئنا آپدیت های جدید را در زمان های مختلف در پنل وردپرس دریافت خواهید کرد اما با آپدیت کردن تمام تنظیمات قبلی که روی قالب انجام دادید از بین می رود اینجا هست که قالب  Child Theme می تواند به شما کمک کند تا آپدیت خود را انجام دهید بدون اینکه تنظیمات قبلی شما از بین برود.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود