رفع خطاي "پوشه هدف از قبل موجود است"در وردپرس

سلام رایا وردپرسی های عزیز

حتماً برای شما پیش آمده است که هنگام نصب قالب یا افزونه ای هستید و  نصب متوقف می شود و خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است نشان داده می شود این خطا جزو رایج ترین خطاهایی است که کاربران وردپرسی با آن مواجه می شوند. در ادامه به راه حل برطرف کردن این خطا اشاره خواهیم کرد پس با ما در ادامه همراه باشید…

 

علت خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است

همان طور که می دانید هنگامی که می خواهید قالب یا افزونه ای را نصب کنید وردپرس فایل زیپ را از حالت فشرده خارج می کند و پوشه ی درون زیپ را در هاست سایت تان قرار می دهد.

اگر پوشه ای با نام  قالب یا افزونه ای که در حال نصب است وجود داشته باشد شما با خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است مواجه می شوید. برای اینکه از این موضوع اطمینان پیدا کنید وارد هاست تان شوید و سپس بسته به فایلی که می خواهید نصب کنید وارد پوشه ی قالب یا افزونه ها شوید اگر فایل موردنظر موجود بود نام آن را تغییر دهید و یا آن را حذف کنید.

 

دو علت اصلی خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است

۱- قالب یا افزونه ناقص نصب شده است

۲- پوشه ی قالب یا افزونه ناقص حذف شده است

 

راه های برطرف خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است

۳- برای رفع خطا به علت های حذف ناقص یا نصب ناقص قالب یا افزونه  از طریق یک نرم افزار مدیریت فایل یا FTP وارد فایل منیجر هاست تان شوید و سپس بستگی دارد که می خواهید قالب نصب کنید یا افزونه وارد یکی از پوشه های زیر شوید.

/public_html/example.com/wp-content/themes/

/public_html/example.com/wp-content/plugins/

راه های برطرف خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است

وقتی یکی از مسیرهای بالا را انتخاب کردید قالب یا افزونه ای که قصد نصب دارید را پیدا کرده و سپس حذف کنید. بعد از اینکه پوشه ی موردنظرتان را پیدا کردید و حذف کردید مجدداً در پنل وردپرس افزونه یا قالب موردنظر را نصب کنید.

 

جمع بندی!

یکی از خطاهایی که می شود گفت اکثر کاربران وردپرسی هنگام نصب قالب یا افزونه با آن مواجه می شوند خطای پوشه ی هدف از قبل موجود است می باشد این خطا می تواند به دو علت اصلی رخ داده باشد یکی از آن علت ها حذف ناقص قالب یا افزونه و دیگری نصب ناقص قالب یا افزونه است.

برای رفع این خطا کافی است با نرم افزار مدیریت فایل، وارد فایل منیجر هاست تان شوید و سپس بسته به این که هنگام نصب قالب یا افزونه این خطا رخ داده است وارد یکی از پوشه های themes یا plugins شوید و افزونه یا قالب موردنظر را حذف کنید.

امیدواریم مقاله ی امروز برای شما مفید بوده باشد اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان قرار دهید در اسرع وقت به تک تک سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود