چگونه خطای داخلی سرور یا وردپرس http error 500 را حل کنیم؟

سلام دوست خوب رایا وردپرس

امروز می خواهیم در مورد یک خطای http error 500 که جزو خطاهای رایج در وردپرس است صحبت کنیم شاید با دیدن این خطا خیلی ناراحت شدید و نمی دانید چطور این خطا را رفع کنید اما دیگر نگران نباشید ما اینجا هستیم تا راه های رفع خطای http error 500 برای شما بیان کنیم پس پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه همراه باشید….

 

راه های برطرف کردن خطای http error 500

۱-جستجو فایل htaccess خراب

اولین کاری که باید انجام دهید تا خطای  http error 500 رفع شود این است که دنبال فایل htaccess خراب بگردید برای این کار با کمک نرم افزار مدیریت FTP وارد سایت تان شوید و یا وارد هاست تان شوید سپس بر روی File Manager کلیک کنید بعد از آن وارد  public_html شوید و فایل htaccess را که در کنار پوشه های wp-content، wp-admin و wp-includes قرار دارد به نام htaccess_old تغییر دهید.

با این کار سرور به این فایل دسترسی ندارد چون از روی نام آن را پیدا می کرد. اگر بعد از تغییر نام فایل، سایت درست کار کرد پس مشکل از این فایل بوده است و تنها برای اینکه مجدداً این فایل ساخته شود باید از بخش تنظیمات به زیر منو پیوندهای یکتا بروید و بر روی دکمه ی ذخیره کلیک کنید تا فایل htaccess ساخته شود. اگر مشکل سایت شما با این راه برطرف شد که هیچ وگرنه راه های بعدی را که در ادامه خواهیم گفت امتحان کنید.

 

۲- رفع محدودیت حافظه ی PHP

نمایش خطای http error 500 می تواند به علت محدودیت حافظه ی PHP باشد که در این صورت شما برای رفع این محدودیت وارد هاست تان شوید و فایل  فایل wp-config.php  را ویرایش کنید و کد زیر را در تگ PHP قرار دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');

اگر تنها هنگام ورود به پنل مدیریت وردپرس خود با خطای  http error 500 مواجه می شوید می توانید یک فایل متنی به نام  php.ini در پوشه wp-admin ایجاد کنید و کد زیر را در داخل آن قرار دهید و آن را با FTP ذخیره کنید.

	
memorym =64MB

اگر مشکل با رفع محدودیت حافظه برطرف نشد راه حل بعدی را امتحان کنید که در ادامه خواهیم گفت.

۳- غیرفعال کردن همه ی افزونه ها

اگر راه حل های قبلی جواب نداد ممکن است بروز این خطا به علت فعال بودن افزونه ی خاصی باشد و یا اینکه فعال بودن چند افزونه با هم این مشکل را ایجاد کرده باشند. برای اینکه افزونه ها را بدون اینکه وارد پنل مدیریت وردپرس شوید غیرفعال کنید دو راه وجود دارد:

 

از طریق FTP وارد سایت شوید و سپس نام پوشه plugins را در پوشه wp-content تغییر دهید تا افزونه ها از دسترس خارج شوند شما الان نمی توانید وارد پنل مدیریت وردپرس شوید به همین دلیل دوباره نام جدید را به  plugins تغییر دهید تا افزونه ها قابل دسترس شوند اما این بار تمام افزونه ها غیرفعال شدند حالا می توانید افزونه ها را یکی یکی فعال کنید تا متوجه شوید مشکل از کدام افزونه بوده است.

 

راه دیگر غیرفعال کردن کل افزونه ها با phpMyAdmin می باشد در پایگاه داده وردپرستان به جدول wp_options بروید و فیلد active_plugins را پیدا کنید و روی دکمه ی  Edit کلیک کنید و مقدارش را به  a:0:{} تغییر دهید.

 

اگر با این راه حل مشکل شما حل شد که متوجه می شوید مشکل از افزونه ی خاصی بوده است اما اگر این راه حل هم جواب نداد راه حل بعدی را به عنوان آخرین راه امتحان کنید.

 

۴- بارگذاری دوباره ی هسته ی وردپرس

آخرین نسخه ی وردپرس را دانلود کنید و سپس پوشه wp-content و فایل wp-config.php را از دورن هاست پاک کنید و بعد با بارگذاری نسخه ی جدید وردپرس، آن ها را با پوشه ها و فایل های دیگر هاست خود جایگزین کنید تا اگر مشکلی بود برطرف شود.

 

جمع بندی!

ما در اینجا به راه های رفع خطای http error 500 اشاره کردیم و گفتیم ۴ راه برای رفع این خطا وجود دارد که شامل جستجو فایل  htaccess خراب، رفع محدودیت حافظه ی PHP، غیرفعال کردن همه ی افزونه ها و بارگذاری دوباره ی هسته ی وردپرس است می توانید یکی یکی این راه حل ها را امتحان کنید تا خطا ۵۰۵ رفع شود.

اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید از طریق بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

شاید مقاله زیر برای شما مفید باشد:

آموزش رفع خطای Syntax Error در وردپرس

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.