ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه ووکامرسی

سلام دوستان عزیز وردپرسی

حتما اسم ایمیل مارکتینگ را شنیده اید ایمیل مارکتینگ یک روش بسیار رایج و تاثیرگذار در بازاریابی و تبلیغات است. این روش باید به گونه ای درست استفاده شود تا تاثیر آن دیده شود. ما به دلیل اهمیت موضوع آموزش جمع آوری ایمیل کاربران در ووکامرس را توضیح می دهیم و به شما یاد می دهیم که چگونه از ایمیل هایی که از کاربرانتان دریافت کردید یک فایل خروجی بگیرید همچنین در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه فایل خروجی که حاوی ایمیل کاربرانتان می باشد را در سایت میل چیمپ ارسال کنید.

آموزش جمع آوری ایمیل کاربران در ووکامرس

افزونه ی WooCommerce Export Customer Email  ایمیل هایی که فروشگاه به هر طریقی دریافت کرده است را در یک فایل به شما تحویل می دهد. کار با این افزونه بسیار آسان است. کافی است افزونه را که در پایان آموزش قرار دادیم طبق آموزش نصب افزونه، نصب کنید سپس آن را فعال کنید اکنون به قسمت فروشگاه – > گزارشات بروید و از تب مشتریان بر روی گزینه ی Export customer email  کلیک کنید.

آموزش جمع آوری ایمیل کاربران در ووکامرس

 

Export customer name:در این قسمت اگر می خواهید نام مشتریان برای شما در خروجی گرفته شود گزینه YES را انتخاب کنید در غیر این صورت NO را انتخاب کنید.

Remove duplicate emails: در این قسمت اگر می خواهید ایمیل های تکراری برای شما در خروجی تحویل داده نشود گزینه YES را انتخاب کنید.

در پایان بر روی دکمه ی Export CSV  کلیک کنید تا ایمیل مشتریان به صورت یک فایل اکسل به شما تحویل داده شود.

 

سیستم Mailchimp برای ارسال خبرنامه

ابتدا در سایت mailchimp.com ثبت نام کنید بعد ثبت نام ایمیلی به شما ارسال می شود که باید آن را تایید کنید و سایت میل جیمپ باز می شود و شما اطلاعات تکمیلی را باید وارد کنید بعد از آن با تصویر زیر روبرو می شوید.

انتخاب گزینه Import در بخش Stats

شما می بایست از بخش Stats  گزینه ی Import را انتخاب کنید بعد با تصویر زیر روبرو می شوید.

انتخاب گزینه CSV در میل چیمپ

شما گزینه csv را انتخاب کنید و بر روی دکمه ی Next کلیک کنید.

آپلود فایل CSV درسایت میل چیمپ

شما در قسمت Browse فایل اکسل با فرمت Csv را آپلود کنید به این ترتیب شما ایمیل هایتان را در سیستم وارد کردید و هر زمان که بخواهید می توانید ایمیل های خودتان را ارسال کنید.

جمع بندی!

وقتی یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کردید و مشتریانی از فروشگاهتان خرید کردند می توانید ایمیل هایی که یک بار موقع خرید از آن ها گرفته اید را با کمک افزونه ی  WooCommerce Export Customer Email در یک فایل خروجی تحویل بگیرید و آن ایمیل ها را در سیستم میل چیمپ وارد کنید و هر زمان که خواستید به آن ایمیل ها ایملتان را ارسال کنید. اینجا نیز به دلیل اهمیت موضوع این فرآیندها را به طور کامل توضیح دادیم.

 

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.