×

جلسه دوم: مقایسه المنتور رایگان با المنتور پرو، شما باید کدام را نصب کنید؟

مقایسه المنتور در مقابل المنتور پرو

در جلسه قبل در مورد المنتور و مزیت های آن صحبت کردم و همانطور که گفتم المنتور در نسخه رایگان خود ۹۰ درصد ویژگی ها را پوشش می‌دهد و المنتور پرو ده درصد دیگر را برای شما قابل استفاده می‌کند. اما اگر هنوز در ابتدای راه هستید حتما به مقایسه المنتور در مقابل المنتور پرو نیاز دارید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که در واقع المنتور پرو از نظر فنی یک افزونه جانبی در کنار نسخه رایگان المنتور و اگر نسخه پولی المنتور را تهیه کنید هر دو نسخه را باید در سایت خود نصب کنید.

مقایسه المنتور در مقابل المنتور پرو

همانطور که گفتم ۹۰ درصد ویژگی های اصلی المنتور در نسخه رایگان وجود دارند و لزومی ندارد که از نسخه پولی استفاده کنید.

برای اینکه مطمئن شوید آیا واقعا به نسخه پولی المنتور هم نیاز دارید؛ در ادامه در مورد ویژگی های المنتور در مقایسه با المنتور پرو توضیح خواهم داد.

بیش از ۳۰ ویجت بیشتر در المنتور پرو

اولین چیزی که پس از نصب نسخه تجاری المنتور به چشمتان می‌آید، تعداد ویجت های بیشتر نسبت به نسخه رایگان است. در نسخه رایگان بسیاری از ویجت ها قفل هستند اما در المنتور پرو بیش از ۳۰ ویجت برای شما قابل استفاده هستند.

ویجت های المنتور پرو

در تمام طراحی ها به این ویجت ها یا ابزارک ها نیاز نخواهید داشت، اما اگر می‌خواهید طراحی حرفه ای تری داشته باشید و افزونه های جانبی کمتری استفاده کنید، می‌توان گفت وجود این ویجت ها در نسخه تجاری بسیار کارآمد است.

همچنین ببینید:  جلسه سوم: آموزش نصب المنتور و مراحل اولیه راه اندازی آن

برای مثال عدم وجود ویجت فرم در المنتور در مقایسه با المنتور پرو، در نسخه تجاری به شما امکان طراحی فرم های سفارشی از طریق رابط کاربری المنتور را می‌دهد یا ویجت آخرین نوشته ها که در نسخه پرو برای نمایش آخرین نوشته ها کاربرد دارد.

علاوه بر این با کمک المنتور پرو و ووکامرس می توانید ویجت های بسیاری را برای طراحی یک فروشگاه اینترنتی کارآمد استفاده نمایید.

وجود ویجت های بیشتر در المنتور پرو در مقایسه با المنتور به این معنا نیست که المنتور پرو روش افزودن ویجت به المنتور است؛ این بدین معنا است که شما با نصب المنتور پرو از افزودن بسیاری از افزونه های دیگر برای داشتن ویجت اضافی بی نیاز می شوید.

قالب های آماده

پس از نصب المنتور حتما کتابخانه عظیم آن را مشاهده خواهید کرد، شما می توانید بدون داشتن هیچ دانشی از المنتور و با کمک قالب های آماده آن شروع به طراحی کنید و کم کم با دنیای بزرگ این صفحه ساز آشنا شوید.

کتابخانه المنتور

اما در نسخه رایگان بسیاری از قالب های آماده قفل هستند و امکان استفاده از آن ها وجود ندارد، بنابراین شما نیاز دارید برای استفاده از تمام قالب های آماده از المنتور پرو استفاده کنید.

در حالی که این یک مزیت المنتور پرو در مقایسه با المنتور است، همانطور که گفتم می توانید تعداد زیادی از قالب های آماده را در نسخه رایگان پیدا کنید.

پوسته ساز المنتور

فراتر از ویجت ها و قالب های آماده، قابلیت هایی در المنتور پرو وجود دارند که بیشترین ارزش را برای تهیه این نسخه می دهند. یکی از این ویژگی ها پوسته ساز المنتور است.

همچنین ببینید:  جلسه اول: افزونه المنتور چیست؟ چرا محبوب ترین صفحه ساز المنتور است؟

با استفاده از المنتور پرو همانند کشیدن و رها کردن ویجت ها برای طراحی، قابلیت طراحی رابط گرافیکی بخش های مختلف سایت مانند سربرگ، فوتر، قالب نوشته ها و… وجود دارد.

ساخت پوسته جدید در المنتور پرو

در واقع با کمک المنتور پرو می توانید همه چیز را در سایت خود به سلیقه خودتان طراحی کنید.

CSS سفارشی زنده

هنگام مقایسه المنتور در مقابل المنتور پرو متوجه می شوید که در نسخه رایگان تنها قابلیت افزودن کلاس های CSS وجود دارد، این در حالی است که در نسخه پرو می توانید استایل های CSS را در هر ویجت به صورت جداگانه و مستقیما وارد کنید.

افزودن CSS در نسخه پولی در مقایسه با نسخه رایگان

قابلیت شورت کدها

با استفاده از المنتور پرو می توانید هر قسمت از سایت خود را با یک شورت کد در جای دیگری از سایتتان نمایش دهید؛ شما می توانید یک بخش تماس با ما را در ستون کناری یا بخش های دیگر سایت قرار دهید.

این ویژگی در نسخه پرو در مقایسه با المنتور به شما اجازه می دهد تا با یک بار ویرایش تغییرات را در تمامی بخش ها اعمال کنید.

کدامیک المنتور یا المنتور پرو برای من مناسب است؟

اکنون و پس از مقایسه المنتور در مقابل المنتور پرو باید به نتیجه ای برسید تا بتوانید برای خرید یا عدم خرید نسخه پولی تصمیم بگیرید.

اگر فقط میخواهید یک طراحی ساده با ظاهر خوب داشته باشید، با کدهای CSS کار نمی کنید و از یک قالب چند منظوره با قابلیت طراحی هدر و فوتر استفاده می کنید، به شما استفاده از المنتور پرو پیشنهاد نمی شود.

اما در مقابل اگر قصد طراحی صفحات فرود و محتوای پیچیده تری دارید، از ووکامرس استفاده می کنید، قصد سفارشی سازی CSS را دارید و نیاز به قالب های آماده را احساس می کنید، در خرید المنتور پرو تردید نکنید.

همچنین ببینید:  جلسه سوم: آموزش نصب المنتور و مراحل اولیه راه اندازی آن

پیشنهاد می کنم ابتدا با نسخه رایگان المنتور شروع کنید و اگر این نسخه نیازهای شما را رفع نکرد، نسبت به خرید المنتور پرو اقدام نمایید.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *