2روش کاربردي براي رفع خطاي عدم بازسازي رمز عبور در وردپرس

سلام دوستان عزیز

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگام ورود به پنل وردپرسی تان سایت قفل می کند و اجازه ی ورود نمی دهد طبیعی است که ناراحت می شوید و فکر می کنید دیگر نمی توانید وارد پنل مدیریت وردپرس خودتان شوید اما نگران نباشید ما در ادامه به شما خواهیم گفت چطور این خطا را رفع کنید و وارد پنل مدیریت وردپرس خودتان شوید پس با ما در ادامه همراه شوید…

علت رخ دادن خطای عدم بازسازی رمز عبور

یکی از نشانه های این خطا این است که صفحه ی ورود مدام رفرش می شود و شما نمی توانید وارد پنل سایت شوید حالا اگر از بازنشانی استفاده کنید و روی آن کلیک کنید با خطای دیگری با عنوان ” این شناسه اجازه بازسازی رمز عبور را ندارد “مواجه می شوید.

علت رخ دادن خطای عدم بازسازی رمز عبور

 

این خطا نشان می دهد که وردپرس نمی تواند اطلاعات جدید در پایگاه داده بنویسد و حساب میزبانی وردپرس، از تمام فضای دیسک اختصاص پیدا کرده به حساب کاربری استفاده کرده است.

اندازه ی پایگاه داده بخشی از فضایی است که به حساب کاربری شما اختصاص داده شده است و چون از تمام این فضا استفاده کردید دیگر نمی توانید اطلاعاتی را وارد گنید.

 

رفع خطای عدم بازسازی رمز عبور

برای اینکه این مشکل را حل کنید ابتدا از طریق یک مدیریت فایل مثل FTP وارد هاست تان شوید سپس به مسیر  /wp-content/uploads/ بروید و چند تا تصویر بزرگ که هیچ استفاده ای هم نمی شود را حذف کنید تا فضای بیشتری آزاد شود. قبل از اینکه این فایل ها را حذف کنید حتماً از ان ها نسخه ی پشتیبان تهیه کنید و روی سیستم خود دانلود کنید.

 

رفع خطای عدم بازسازی رمز عبور

شما الان به صورت اضطراری وارد وردپرس شدید بعد از اینکه وارد شدید ببینید چه فایل هایی غیر ضروری اند و بیش از حد فضا را اشغال کردند آن ها را پاک کنید این فایل ها در مسیر wp-content یا wp-content/uploads قرار دارند.

بسیاری از کاربران وردپرسی افزونه های حافظه ی پنهان نصب می کنند و فایل های حافظه ی پنهان را پاک نمی کنند در حالی که این فایل ها می توانند فضایی که به حساب میزبانی شما اختصاص پیدا کرده است را اشغال کنند.

اگر از افزونه های پشتیبان گیری در وردپرس استفاده می کنید حتماً  فایل های پشتیبان خود را در سرویس ذخیره ساز مثل  Google Drive یا Dropbox  ذخیره کنید. 

 

جمع بندی!

یکی از خطاهایی که ممکن است کاربران وردپرسی با آن مواجه شوند خطای عدم بازسازی رمز عبور می باشد معمولاً این خطا به این علت رخ می دهد که فضای پایگاه داده ای که به حساب شما اختصاص پیدا کرده است کاملاً پر شده است و برای رفع این مشکل باید فایل های اضافی را پاک کنید تا فضای بیشتری آزاد شود. در این مقاله برای شما توضیح دادیم که چگونه این کار را انجام دهید.

شاد و پیروز باشید…..

شاید مقالات زیر برای شما مفید باشد:

رفع مشکل به‌ روزرسانی‌ خودکار در وردپرس

آموزش رفع خطای Syntax Error در وردپرس

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.