ایجاد پروفایل کاربران در وردپرس با Profile Builder

سلام وردپرسی های عزیز

شاید دوست داشته باشید پروفایل های حرفه ای برای کاربران سایت تان ایجاد کنید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم این کار را بتوانید به راحتی انجام دهید. افزونه ای که ما برای ایجاد پروفایل های کاربران در وردپرس به شما پیشنهاد می دهیم افزونه ی Profile Builder است؛ این افزونه تاکنون بیش از ۵۰,۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توانسته امتیاز ۴.۷ از ۵ کسب کند. با افزونه ی Profile Builder نه تنها پروفایل کاربران را می توانید ایجاد کنید بلکه می توانید فرم های ثبت نام، فرم های ورود و صفحه ی فراموشی رمز را هم ایجاد کنید.

امروز قصد داریم به آموزش افزونه ی  Profile Builder برای ایجاد پروفایل کاربران در وردپرس بپردازیم پس با آموزش امروز همراه باشید….

 

نصب و فعال سازی افزونه ی Profile Builder

 ابتدا افزونه ی Profile Builder را که در پایان آموزش قرار دادیم دانلود و نصب کنید. اگر با نصب افزونه آشنایی ندارید مقاله ی آموزشی نصب افزونه را مشاهده کنید. بعد از نصب افزونه آن را فعال کنید بعد از فعال کردن گزینه ی Profile Builder در پنل وردپرس ظاهر می شود.

نصب و فعال سازی افزونه ی Profile Builder

 

راه اندازی افزونه ی Profile Builder

ابتدا بر روی Profile Builder کلیک کنید صفحه ای مطابق تصویر زیر برای شما باز خواهد شد.

نمایش شورت کدهای بخش های مختلف افزونه ی Profile Builder

شما در این افزونه نیاز به تنظیم خاصی ندارید تنها باید شورت کد هر بخشی که مدنظرتان است را در برگه یا نوشته ی موردنظرتان قرار دهید تا آن بخش برای شما ایجاد شود.

به عنوان مثال ما می خواهیم دو فرم ویرایش پروفایل و فرم ثبت نام برای کاربران ایجاد کنیم به همین دلیل شورت کدهای موردنظر را در دو برگه یا نوشته قرار می دهیم.

به قسمت نوشته ها – > افزودن نوشته بروید و صفحه ی جدیدی با عنوان ویرایش پروفایل ایجاد کنید و شورت کد را از بخش موردنظر که کپی کردید در این نوشته پیست کنید و سپس بر روی دکمه ی انتشار کلیک کنید.

ایجاد صفحه ای با عنوان ویرایش پروفایل

به قسمت نوشته ها – > افزودن نوشته بروید و صفحه ی جدیدی با عنوان فرم ثبت نام ایجاد کنید و شورت کد را از بخش موردنظر که کپی کردید در این نوشته پیست کنید و سپس بر روی دکمه ی انتشار کلیک کنید.

ایجاد صفحه ای با عنوان فرم ثبت نام

اکنون پیش نمایش فرم های ایجاد شده در سایت را مشاهده کنید.

نمایش فرم ویرایش پروفایل در سایت

نمایش فرم ثبت نام در سایت

ما توانستیم به راحتی دو فرم را در سایتمان ایجاد کنیم اما تنها مشکل این است که فرم ها به زبان انگلیسی ایجاد شده اند و ما می خواهیم به زبان فارسی باشد برای این کار به زیرمنو Manage Fields بروید و فیلدهای مختلف را فارسی کنید.

نمایش زیرمنو Manage Fields در افزونه ی افزونه ی Profile Builder

شما در اینجا باید برای ویرایش  هر فیلد، بر روی گزینه ی Edit کلیک کنید سپس صفحه ی تنظیمات برای شما باز خواهد شد که شما می بایست عبارت فارسی فیلدها را بنویسید و تغییرات را ذخیره کنید.

ما همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فیلدها را فارسی کردیم.

فارسی کردن فیلدها در بخش Manage Fields

اکنون دوباره فرم ها را در سایت مشاهده کنید که فارسی شده است.

فرم فارسی ویرایش پروفایل

فرم فارسی ثبت نام

 

جمع بندی!

اگر می خواهید پروفایل حرفه ای برای کاربران وب سایت یا فرم ثبت نام و…. ایجاد کنید از افزونه ی Profile Builder استفاده کنید که آموزش آن به طور کامل در اینجا گفته شده است و کار با این افزونه فوق العاده آسان است کافی است نصب و فعالش کنید و از آن استفاده کنید. امیدواریم آموزش امروز برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.