ساخت اسلایدر لایه‌ای در وردپرس با افزونه Layer Slider

سلام وردپرسی های عزیز

 اسلایدرها در هر وب سایتی به معرفی آخرین مطالب به روز سایت، محصولات وب سایت و… می پردازند. وجود اسلایدر هم به جذابیت وب سایت کمک می کند و هم زمان ماندگاری کاربران در وب سایت را افزایش می دهد و در نتیجه رتبه ی سایت بهبود می یابد ما درباره ی نمایش آخرین مطالب بصورت اسلاید با Recent Posts Slider و افزودن اسلایدر حرفه ای در وردپرس با Slider by Supsystic آموزش هایی را ارایه کردیم. امروز قصد داریم به آموزش ساخت اسلایدر لایه ای در وردپرس با افزونه ی Layer Slider بپردازیم. از ویژگی های مهم این افزونه می توان به واکنش گرا بودن اسلایدرها و ایجاد نامحدود اسلایدر اشاره کرد.

 نصب و فعال سازی افزونه ی Layer Slider

 ابتدا افزونه ی Layer Slider را که در پایان آموزش قرار دادیم دانلود و نصب کنید. اگر با نصب افزونه آشنایی ندارید مقاله ی آموزشی نصب افزونه را مشاهده کنید. بعد از نصب افزونه آن را فعال کنید بعد از فعال کردن گزینه ی  Layer Sliders در پنل وردپرس ظاهر می شود.

نمایش تمام زیرمنوها در افزونه ی Layer Slider

 

معرفی زیرمنو Global Settings

بعد از اینکه بر روی Global Settings کلیک کردید صفحه ای باز می شود که دارای ۴ تب مختلف می باشد و در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

تب General Settings

تب General Settings در افزونه ی Layer Slider

در این قسمت شما می توانید عکس پس زمینه، رنگ پس زمینه، اندازه ی حاشیه و رنگ حاشیه را تعیین کنید در پایان بر روی دکمه ی save settinges کلیک کنید.

تب Text layer options

تب Text layer optionsدر افزونه ی Layer Slider

در این قسمت می توانید به ترتیب نحوه ی نشان دادن متن، فاصله ی متن از بالا، فاصله ی متن از چپ، اندازه ی فونت، رنگ متن، رنگ پس زمینه ی متن و اندازه ی پس زمینه نوشته را تعیین کنید در پایان بر روی دکمه ی save settinges کلیک کنید.

 تب Image layer slider

تب Image layer slider در افزونه ی Layer Slider

این قسمت تنظیمات مربوط به لایه ای از عکس که روی پس زمینه قرار می گیرد می باشد. شما می توانید به ترتیب نحوه ی نشان دادن عکس، ماکزیمم ارتفاع عکس، فاصله ی عکس از بالا و فاصله ی عکس از چپ را تعیین کنید در پایان بر روی دکمه ی save settinges کلیک کنید.

در تب How To Use  به آموزش استفاده از افزونه پرداخته است.

معرفی زیرمنو Add New Slider

روی Add New Slider کلیک کنید تصویری مشابه تصویر زیر به شما نشان داده می شود.

معرفی زیر منو Add New Slider در افزونه ی Layer Slider

در این قسمت به ترتیب از سمت چپ عکس پس زمینه ی اسلایدر، لایه ی عکس روی پس زمینه و متن لایه را انتخاب کنید سپس بر روی دکمه ی انتشار کلیک کنید چون ما این قسمت را تنظیم کردیم و انتشار دادیم دکمه ی به روز رسانی نمایان شده است.

معرفی زیرمنو Layer Sliders

در این بخش می توانید تمام اسلایدرهایی که ایجاد نموده اید را ویرایش یا حذف کنید. معرفی زیرمنو Layer Sliders در افزونه ی Layer Slider

شما در این بخش شورت کد اسلایدر خود را کپی کرده و سپس در برگه یا نوشته ی خود پیست کنید.

قرار دادن شورت کد اسلایدر در برگه وردپرس

اکنون پیش نمایش شورت کد اسلایدر کپی شده در برگه را در سایت مشاهده کنید.

پیش نمایش اسلایدر در سایت

جمع بندی!

اسلایدر یکی از بخش های پراهمیت در وب سایت ها می باشد که می تواند کاربران بیشتری را به خود جذب کند به همین دلیل ما امروز به آموزش یکی از افزونه های ایجاد اسلایدر چند لایه ای در وردپرس پرداختیم تا شما نیز بتوانید با استفاده از آموزش ما، اسلایدر چندلایه ای در وب سایت خود ایجاد کنید.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود