آموزش ایجاد دسته بندی و برچسب در وردپرس

دوستان عزیز سلام

دسته و برچسب دو بخش خیلی مهم از وبسایتتان را تشکیل میدهد. با استفاده از این دو مورد میتوانید نوشته ها و محصولاتتان را دسته بندی کنید و کاربران را دقیقا به همان صفحه ای که به آن نیاز دارند هدایت کنید. از برچسب ها میتوانید برای تعیین موضوع و ارتباط نوشته ها با هم استفاده کنید که برچسب ها هم به شما برای ایجاد یک گروه نوشته مرتبط به شما کمک میکند.

آموزش ایجاد دسته در وردپرس

  1. ابتدا به پیشخوان وردپرس بروید و سپس از بخش نوشته‌ها > دسته‌ها ، به صفحه ایجاد دسته بروید.
  2. در سمت راست ، در فیلد “نام” ، نام دسته مورد نظرتان را وارد کنید.
  3.  در فیلد “نامک” ترجیحا نام انگلیسی دسته را وارد کنید. (نامک چیست؟ در نامک شما نام دسته در URL را تعیین میکنید )
  4. سپس مادر دسته را تعیین کنید. (مادر دسته چیست؟ به عنوان مثال: اگر شما قبلا دسته ای بنام “آهنگ” بدون دسته مادر ساخته باشید. اگر بخواهید یک زیر دسته برای دسته “آهنگ” بسازید مانند “آهنگ ایرانی” باید هنگام ساخت دسته “آهنگ ایرانی” ، برگه مادر را برگه “آهنگ” انتخاب کنید
  5. روی ” افزودن دسته جدید” کلیک کنید تا دسته شما ساخته شود.

به همین سادگی میتوانید یک category یا یک دسته بندی برای وبسایت خود ایجاد کنید ، همچنین از پس از ایجاد دسته میتوانید انرا در همان بخش ویرایش یا حذف کنید.

آموزش ایجاد برچسب در وردپرس

پیشنهاد ما به شما برای ایجاد برچسب این است که در خود نوشته برچسب ایجاد کنید ، برای اینکار باید به بخش ” افزودن نوشته” بروید و در سمت چب قسمت برچسب ها یک تگ یا برچسب برای نوشته خود ایجاد کنید ، برای ایجاد برچسب پیشفرض و از پیش تعیین شده میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. برای ایجاد برچسب یا تگ (tag) ابتدا به بخش نوشته‌ها > برچسب‌ها برید.
  2. مراحل ۲ تا ۶  را که در افزودن به دسته توضیح دادیم کامل مشابه این قسمت هست ، طبق آن مراحل پیش بروید البته گزینه ۴ که افزودن مادر دسته هست ، در بخش افزودن برچسب وجود ندارد.
  3. شما میتوانید برچسب هارا ویرایش و حذف کنید ، همچنین با استفاده دقیق و حرفه‌ای از برچسب ها میتوانید مسیریابی و جستجو را برای کاربران خود دقیق تر کنید و همین مورد یکی از عواملی است که باعث افزایش بازدید وبسایت شما میشود.

سخن پایانی : دسته ها و برچسب هایی که میسازید در بخش “افزودن نوشته” استفاده میشود. شما پس از ایجاد یک نوشته تعیین میکنید که نوشته شما در چه دسته بندی باید قرار بگیرید و چه برچسب هایی را باید داشته باشد. حتما از دسته بندی و برچسب در وبسایت خود استفاده کنید. کاربران همیشه وبسایت های منظم را دوست دارند! یادگیری وردپرس اصلا سخت نیست و شما میتونید جلسات بعدی را هم به همین آسانی یاد بگیرید و تمرین کنید و هر مشکلی داشتید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید. در جلسه بعدی کار کردن با بخش رسانه وردپرس را یاد میگیرید

(تمامی قسمت های آموزشی صفر تا صد را در اینجا مشاهده کنید)

پایان جلسه پنجم / موفق باشید

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پس از اینکه محصول به سبد خرید شما اضافه شد، بصورت خودکار 50 درصد تخفیف بر محصول اعمال میشود