آموزش بخش دیدگاه ها در وردپرس

دوستان عزیز سلام

در این جلسه از آموزش قدم به قدم وردپرس به آموزش بخش نظرات یا دیدگاه های وردپرس میپردازیم . ابتدا در این آموزش نحوه مدیریت و شخصی سازی بخش دیدگاه های وردپرس را معرفی میکنیم سپس نحوه تایید ، ویرایش و حذف دیدگاه ها. روش فعال و غیر فعال کردن دیدگاه در برخی از نوشته ها و برگا را نیز توضیح داده ایم و در نهایت هم افزونه ای به شما عزیزان معرفی کردیم که با استفاده از آن میتوانید از ایجاد دیدگاه های اسپم جلوگیری کنید.

مدیریت نظرات در وردپرس

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

ابتدا به بخش تنظیمات > گفتگو ها بروید و تنظیمات دلخواه خود را در آن قسمت ایجاد کنید.در این صفحه می‌توانید تنظیمات و چگونگی نمایش دیدگاه‌ها و برخی پیوندهای مربوط به نوشته‌ها/برگه‌های‌تان را تغییر دهید.

عکس

 

گزینه‌های پیش‌فرض نوشته: اگر یک وبسایت یا وبلاگ به نوشته شما لینک دهد ، در دیدگاه ها به شما اطلاع داده میشود.

دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها: تنظیماتی برای ایجاد و لغو محدودیت برای کاربران هست، مانند : وارد کردن اطلاعات ایمیل و نام یا فقط کاربری بتواند دیدگاه بگذارد که ثبت نام کرده باشد و …

برایم نامه بفرستید هرگاه: در این قسمت میتوانید دو گزینه کسی دیدگاهی نوشته است و دیدگاهی نیازمند بررسی است را برای ارسال ایمیل فعال یا غیرفعال کنید.

پیش از‌ این‌که دیدگاهی نمایان شود: از این بخش میتوانید تعیین کنید که دیدگاه ها باید بصورت دستی تایید شوند یا اینکه اگر یک کاربر دیدگاهی از قبل تایید شده داشت دیدگاه دومش خودکار تایید شود.

و مواردی مانند آواتار ها برای تغییر تصاویر افراد در کامنت ها استفاده میشود و همچنین از بخش سیاه نامه دیدگاه ها میتوانید کلماتی که دوست ندارید در دیدگاه ها ببینید را بلاک کنید.

 غیرفعال / فعال کردن دیدگاه برای نوشته ها و برگه ها

برای خاموش کردن دیدگاه ها برای یک نوشته خاص ابتدا در پیشخوان به صفحه “همه نوشته‌ها” برای نوشته و به صفحه “همه برگه ها” برای برگه بروید.

سپس نوشته یا برگه مورد نظر در آن صفحه پیدا کنید و روی گزینه “ویرایش سریع” کلیک کنید.

در بخش بعدی گزینه “پذیرفتن دیدگاه” را اگر میخواهید نظرات را فعال کنید تیک بزنید و اگر میخواهید نظرات را غیرفعال کنید ، تیک را بردارید.

بخش نمایش نظرات یا دیدگاه ها در پیشخوان

پس از آنکه یک دیدگاه جدید برای نوشته یا برگه شما ارسال میشود ، در ادمین بار و در پیشخوان متوجه وجود دیدگاه جدید میشوید و با رفتن به صفحه “دیدگاه‌ها” میتوانید بصورت کامل دیدگاه هایی که گذاشته شده را تایید ، حذف یا ویرایش کنید.

سخن پایانی: در این جلسه بخش دیدگاه هارا بصورت کامل یاد گرفتید ، برخی از مدیران و وبمستران عزیز بعد از مدتی دیدگاه های اسپم زیادی برای وبسایتشان ارسال میشود و پیشنهاد ما برای مقابله با آنها استفاده از پلاگین Akismet هست که به راحتی این مشکل را حل میکند.

(تمامی قسمت های آموزشی صفر تا صد را در اینجا مشاهده کنید)

پایان جلسه هفتم / موفق باشید

 

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.