بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر در وردپرس

سلام دوستان عزیز وردپرسی

سرعت سایت یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در سئو می باشد از این رو سایت ها علاوه بر اینکه تلاش می کنند تا محتوای با کیفیت و به روز با رعایت قوانین سئو ارایه دهند سعی دارند تا سرعت بارگذاری صفحات را بیشتر کنند و یکی از کارهایی که این امر را ممکن می کند بهینه سازی تصاویر در وردپرس است؛ به دلیل اهمیت این موضوع قصد داریم بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر در وردپرس را برای شما معرفی کنیم.

معرفی افزونه EWWW Image Optimizer

معرفی افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین و پرطرفدارترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر در وردپرس است که تاکنون ۶۰۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط تیم Shane Bishop توسعه داده شده است. این افزونه خیلی ساده و سریع حجم تصاویر موجود درون وب­ سایت را کاهش می دهد و باعث افزایش سرعت وب­ سایت می­ شود و افزایش سرعت سایت، رتبه بندی سایت را در موتورهای جستجو بهبود می دهد. افزونه EWWW Image Optimizer با استفاده از ابزارهای نظیر jpegtran ,TinyJPG ,JPEGmini و pngout به تغییراندازه، برش زدن تصاویر و… جهت بهینه سازی تصاویر می پردازد و از عکس ها با فرمت های مختلف پشتیبانی می کند.

دانلود افزونه EWWW Image Optimizer

 

معرفی افزونه WP Smush

معرفی افزونه WP Smush

افزونه WP Smush جهت بهینه سازی تصاویر در وردپرس محبوبیت زیادی دارد به طوری که تاکنون ۹۰۰ هزار نصب فعال داشته است و توسط تیم WPMU DEV توسعه داده شده است. افزونه WP Smush این امکان را فراهم می کند به محض آپلود تصویر در سایت، آن تصویر به طور خودکار بهینه شود همچنین این امکان را می دهد تا به جای بهینه سازی تک تک تصاویر، یکباره به صورت دسته ای آن ها را بهینه کنید. این افزونه در دو نسخه ی پولی و رایگان عرضه شده است که در نسخه ی رایگان حداکثر تا ۵۰ عکس را می توانید بهینه کنید.

دانلود افزونه WP Smush

 

معرفی افزونه Kraken Image Optimizer

معرفی افزونه Kraken Image Optimizer

افزونه Kraken Image Optimizer یکی از افزونه ها جهت بهینه سازی تصاویر در وردپرس است که تاکنون ۲۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط Karim Salman توسعه داده شده است. این افزونه عکس هایی با فرمت های jpg، png  و gift را بهینه می کند. برای استفاده از افزونه Kraken Image Optimizer باید در وب سایت Kraken.io’s  حساب کاربری ایجاد کنید. به طور پیش فرض این افزونه از متد intelligent lossy برای فشرده سازی استفاده می کند و تصاویری بدون کاهش کیفیت ارایه می کند.  افزونه Kraken Image Optimizer یک گزینه برای ایجاد عکس با حداکثر رزولوشن دارد که کمک می کند تا اندازه ی تصویر را برای آپلود به طور دستی تغییر ندهید.

دانلود افزونه kraken image optimizer

 

معرفی افزونه ShortPixel Image Optimizer

معرفی افزونه ShortPixel Image Optimizer

افزونه ShortPixel Image Optimizer یکی از افزونه ها جهت بهینه سازی تصاویر در وردپرس است که تاکنون ۵۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط  ShortPixel توسعه داده شده است. افزونه ShortPixel Image Optimizer با پشتیبانی از پسوندهای رایج تصاویر مانند PNG, JPG, GIF ، تصاویر آپلودی شما را بدون کاهش کیفیت، بهینه سازی می کند . این افزونه تصاویر آپلودی شما را به صورت خودکار بهینه سازی می کند و برای تصاویر قدیمی نیز گزینه ای در نظر گرفته که تنها با فشردن یک دکمه کل تصاویر وب سایتتان بهینه سازی می شود و از ویژگی های جالب دیگر این است که اسناد با فرمت pdf  را نیز بهینه می کند.

دانلود افزونه ShortPixel Image Optimizer

 

معرفی افزونه Compress JPG & PNG Images

معرفی افزونه Compress JPG & PNG Images

 

افزونه Compress JPG & PNG Images یکی از افزونه ها جهت بهینه سازی تصاویر در وردپرس است که تاکنون ۱۰۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط TinyPNG توسعه داده شده است. افزونه Compress JPEG & PNG images به طور خودکار تصاویر شما را از طریق سرویس TinyJPG و TinyPNG فشرده و یک پارچه می کند. آن گاه تصاویر شما تجزیه وتحلیل  می شوند، در بهترین حالت ممکن فشرده سازی می شوند و براساس محتوا تصاویر شما در حالت بهینه قرار می گیرند. یکی از محدودیت های افزونه Compress JPG & PNG Images این می باشد که شما می توانید تنها ۱۰۰ عکس در هر ماه بهینه سازی کنید.

دانلود افزونه Compress JPEG & PNG images

 

معرفی افزونه Optimus

معرفی افزونه Optimus

افزونه Optimus یکی از افزونه های بهینه سازی تصاویر  در وردپرس است که تاکنون ۴۰۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس داشته است و توسط KeyCDN توسعه داده شده است. افزونه Optimus سایز فایل های رسانه ای را به طور خودکار کاهش می دهد. بسته به تصویر و فرمت، کاهش حجم تا ۷۰ درصد نیز امکان پذیر است. با کاهش حجم تصویر، سرعت بارگذاری صفحات افزایش پیدا می کند و همان طور که می دانید سرعت بالای سایت امتیاز مثبتی در سئو دارد و رضایت کاربران نیز افزایش پیدا می کند.

دانلود افزونه Optimus

 

جمع بندی!

دوستان عزیز در اینجا ما ۶ افزونه بهینه سازی تصاویر  در وردپرس را برای شما معرفی کردیم تا با کمک یکی از آن ها تصاویر را بهینه کنید و سرعت بارگذاری صفحات سایت خود را افزایش دهید.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.