بازاریابی با رسانه های اجتماعی

قوانین اصلی در بازاریابی با رسانه های اجتماعی کدامند؟ امروزه به هیچ عنوان نمی توان قدرت رسانه های اجتماعی را در بین مردم نادیده گرفت. زیرا افراد جامعه روز به روز وابسته تر به تکنولوژی و شبکه های ارتباطی می شوند. به همین دلیل اگر به اصول بازاریابی با رسانه های اجتماعی مسلط باشید و به خوبی از آن ها استفاده کنید می توانید به سرعت در برند سازی , افزایش مشتریان و در نهایت افزایش فروش موفق شوید.

 

بازاریابی با رسانه های اجتماعی

 

بازاریابی با رسانه های اجتماعی

متاسفانه بسیاری از افراد که شروع به بازاریابی با رسانه های اجتماعی می کنند قوانین آن را به خوبی نمی دانند به همین دلیل در مدت زمان کوتاهی دچار شکست می شوند و نمی توانند به اهدافی که برای آن ها برنامه ریزی کرده اند دست پیدا کنند. بسیاری از متخصصان حوزه بازاریابی اینترنتی به شما توصیه می کنند که قبل از شروع حتما قوانین مربوط به بازاریابی با رسانه های اجتماعی را فرا بگیرید و بی گدار به آب نزنید ! زیرا این نوع از رسانه ها قدرت بسیار بالایی در معرفی شما و برندتان دارند و اگر قوانین اصلی را به خوبی رعایت نکنید نه تنها موجب پیشرفت شما نخواهد شد بلکه ممکن است تصویر نادرستی از شما در ذهن مشتری باقی بگذارد. اما این قوانین کدامند؟

 

نیاز مخاطب را بشناسید !

قانون مهمی در بازاریابی با رسانه های اجتماعی وجود دارد و آن هم این است که ” بیشتر از آن چه که سخن می گویید گوش فرا دهید”. این قانون بیان می کند که شما قبل از شروع به بازاریابی باید نیاز مخاطب را به خوبی شناسایی کنید. شناسایی نیازها از طرق گوش دادن به آن ها میسر می شود. زیرا وظیفه شما دادن یک ارزش به زندگی مخاطب است.

 

آچار فرانسه نباشید !

مقصود از این قانون این است که به جای تمرکز بر جوانب مختلف بر روی یک جنبه تمرکز داشته باشید. اصطلاحا آچار فرانسه نباشید زیرا بر خلاف تصور شما مخاطب نیاز به یک رسانه تخصصی دارد که نیاز او را به طور تخصصی پاسخ دهد. اگر شما به جای تمرکز , استراتژی خود را بسیار گسترده کنید اولین پیامد آن از دست دادن اعتماد توسط مخاطب است.

 

 کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید !

یکی از عواملی که موجب شکست بازاریابی با رسانه های اجتماعی می شود توجه به کمیت و تعداد نبال کنندگان است. شاید شما هم تصور کنید که اگر ۱۰۰/۰۰۰ مخاطب داشته باشید حتما در بازاریابی خود موفق تر از زمانی خواهید بود که تنها ۱۰/۰۰۰ مخاطب دارید. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است زیرا در بازاریابی اینترنتی مهم ترین ویژگی کیفیت است. اگر تعداد مخاطبان شما کم باشند اما بتوانند به درستی محتوای شما را بازنشر کنند و با دوستان خود درباره شما سخن بگویند احتمال موفقیت شما چند برابر است.

 

بازاریابی اینترنتی

 

یک شبه موفق نخواهید شد !

راه یک شبه رفتن و موفق شدن آرزوی بسیاری از افراد در حوزه های مختلف است. در بازاریابی با رسانه های اجتماعی نیز این آرزو وجود دارد در صورتی که شما نه تنها در این حوزه بلکه در هیچ حوزه دیگری نمی توانید یک شبه به موفقیت برسید. تنها راه موفقیت رعایت اصول و قوانین مهم است و صبر و صبر و صبر.

 

مخاطبان خود را تبدیل به مخاطبانی وفادار کنید !

زمانی که با تولید محتوای با ارزش اقدام به رفع نیاز مخاطبان خود می کنید این مخاطبان به مرور زمان تبدیل به مخاطبانی وفادار می شوند. حتما می دانید که اگر دارای مخاطبانی وفاداری شوید شروع موفقیت شماست. زیرا آن ها با بازنشر محتوای شما در انواع شبکه های اجتماعی موجب می شوند تا راه های جدیدی برای شما در گوگل باز شود. 

 

با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید !

اینفلوئنسرها افرادی در رسانه های اجتماعی هستند که مخاطبان بسیار زیادی دارند و با تبلیغ محتوای شما برای مخاطبان خود می توانند تاثیر مهمی در معرفی شما به طیف گسترده ای از افراد باشند. آن ها را پیدا کنید و ارتباط برقر کنید. محصول و محتوای خود را معرفی کنید و از آن ها بخواهید که آن را به مخاطبان خود نیز معرفی کنند. معمولا این روش دارای هزینه است اما فراموش نکنید که با ارزش است !

 

فعالیت خود را با ارزش کنید !

برخی از افرادی که اقدام به بازاریابی با رسانه های اجتماعی می کنند این تصور را دارند که باید تمام روز خود را برای معرفی محصولات و محتوای خود در این شبکه ها بگذرانند. در صورتی که این مساله موجب می شود تا دیگر برای مخاطب با ارزش نباشید. بهتر است به جای این کار تلاش کنید تا به محتوای خود ارزش اضافه کنید. زیرا به مرور زمان مخاطبان شما می توانند منبع بسیار مهمی برای تبلیغات دهان به دهان که موثرترین روش تبلیغاتی است باشند.

 

از مخاطبان خود سپاسگزاری کنید !

اگر مخاطبان به طور شخصی با شما در ارتباط بوده اند حتما از آن ها تشکر کنید. یکی از مهم ترین و اصلی ترین قوانین موفقیت , ارتباط است. شما با این کا می توانید به بقیه مخاطبان خود نشان دهید که ارزش زیادی برای آن ها قائل هستید.

 

بازاریابی با رسانه های اجتماعی

 

در دسترس مخاطب باشید !

قانون بعدی که می تواند در موفقیت شما تاثیر بسزایی داشته باشد این است که همیشه در دسترس مخاطب باشید. انتشار محتوا را به طور دائم و با برنامه ریزی انجام دهید. مانند برخی از بازاریابان رسانه های اجتماعی نباشید که بعد از انتشار یک محتوا ناپدید می شوند و در بحث های مخاطبین خود نیز شرکت نمی کنند. 

 

محتوای دیگران را بازنشر کنید !

یکی از قوانین بازاریابی با رسانه های اجتماعی این است که اگر می خواهید مخاطبان محتوای شما را به اشتراک بگذارند شما نیز باید همین کار را برای آن ها انجام دهید. به همین دلیل بهتر است که بخشی از زمانی را که در این شبکه ها می گذرانید در بازنشر محتوای دیگران باشد.

دیدگاه شما در رابطه با این مطلب چیست؟ لطفا در بخش زیر با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی آنلاین واتس‌اپ رایا وردپرس

× سوالی دارید؟ لطفا از ما بپرسید.